OMNI HOTELS
NCAA DIVISION II RANKINGS

May, 2002 - Final
Regional Men's Singles

EAST
1 Sean Kenney, Assumption
2. Kris Shumway, Bloomsburg
3. Mukundan Nandakumar, Kutztown
4. Johannes Wingeter, Kutztown
5. Ilya Ivanov, Dowling
6. Alok Bhide, Kutztown
7. Keith Mahaffey, Millersville
8. Aleks Kalezic, Bloomsburg
9. Ryan Richert, Assumption
10. Christian Borelli, Concordia
11. John Ellis, Westchester
12. Reggie Breland, Queens College (NY)
13. Tomas Ugvari, Dowling
14. Jason Spiers, Assumption
15. Mike McGrath, Bloomsburg
MID-ATLANTIC
1. David Olave, North Florida
2. Jaco Kruger, Lees McRae
3. Evgeni Mikheev, Lander
4. Mark Bube, Francis Marion
5. Roger Thiele, AASU
6. Hagan Endler, North Florida
7. Dale White, Armstrong Atlantic
8. Jose Luis Reyes, UCSCS
9. Joakim Noritis, Lander
10. Andres Intriago, Lees McRae
11. Lazio Leiter, Francis Marion
12. Sergiu Pletosu, Belmont Abbey
13. Gary Kilduff, Queens
14. Alejandro Gallo, Anderson
15. Joakim Eriksson, Anderson
SOUTHEAST
Rankings Not Yet Released
SOUTH
1. Radovan Chrz, West Florida
2. Tobias Hunning, Valdosta State
3. Gilles Lagardere, Ouachita Baptist
4. Marco Borges, Valdosta State
5. Raul Bermudez, Ouachita Baptist
6. Chris Lewis, West Florida
7. Paulius Jerkenas, West Florida
8. Phillip Laught, Valdosta
9. Andre Edwall, Ouachita Baptist
10. Elliott Wood, North Alabama
11. Jacobo Martinez, Harding
12. Julian Hugnon, Delta
13. David Ferreira, Harding
14. Fabian Guardiola, Delta
15. Guillame Vidaret
GREAT LAKES
1. Marcus Kaempfer, Northwood
2. Oskars Vaskis, Northwood
3. Francisco Valencia, Ferris State
4. Christian Valenthon, Northwood
5. Martin Hoch, Ferris State
6. Martin Kardol, Missouri-St Louis
7. Paulus Halim, Southern Indiana
8. Rohan Sinald, Wayne State
9. Mike Davis, Wayne State
10. Martin Hoch, Ferris State
11. Matt Cole, Ferris State
12. Marko Saulovic, Indianapolis
13. Scott Eyler, Sheperd
14. Weston Fairchild, Grand Valley
15. R.B. Hervey, Indianapolis
CENTRAL
1. Mehdi Belbacha, Drury
2. Juan Barrio, Incarnate Word
3. Julien Curatella, Abilene Christian
4. Jeremy Blandin, Drury
5. Robert Van Swelm, Midwestern
6. Henry So, Central Oklahoma
7. Hicham Fathi, Drury
8. Diego Parada, Incarnate Word
9. Pabo Hours, Incarnate Word
10. Todd Petty, Midwestern
11. Walter Seidel, Abilene Christian
12. Olof Grahn, East Central Oklahoma
13. Pablo Alvarez, Cameron
14. Javier Llanes, Drury
15. Nathan Lundy, Midwestern
NORTH CENTRAL
1. Andres Bori, SBU
2. Mark Eori, SBU
3. Fernando Sierra, Washburn
4. Jon Sanchez, NW Missouri
5. Kevin Ya, Colorado School of Mines
6. Cameron McDonald, Rockhurst
7. Magnus Bohman, Metro State
8. Carlos Delgado, Metro State
9. C. Reed, Northern Colorado
10. Johan Nortje, SBU
11. Tanner Jones, Mesa State
12. Zack Miller, Rockhurst
13. Kevin Ya, Colorado School of Mines
14. Erich Podzinski, Truman
15. Hubbard, Southern Colorado
WEST
1. Jan Krejci, BYU-Hawaii
2. Mikael Maata, Hawaii Pacific
3. Blaz Jurjec, Hawaii Pacific
4. Greg Lee, UC-Davis
5. Hung Soon Park, BYU-Hawaii
6. Blaz Jurjec, Hawaii Pacific
7. Matey Pampulov, Hawaii Pacific
8. Jan Tribler, Hawaii Pacific
9. JR Villaroman, Cal Poly
10. Sameer Chopra, UC-San Diego
11. Michael Meyer, UC-San Diego
12. Yaro Vinogradsky, UC-Davis
13. Andy Roland, Cal Poly
14. Bryan Swatt, UC-San Diego

Back To NCAA Division II Final Ranking List


Get Your Free
College And Junior Tennis Email!

Return to:
College And Junior Tennis