ITA COLLEGE TENNIS
NCAA DIVISION II RANKINGS

March 15, 2004
Men's Regional Singles


Northeast
1. P. Veselovsky, Dowling
2. M. Goldman, Assumption
3. M. Nandakumar, Kutztown
4. A. Bhide, Kutztown
5. M. McGrath, Bloomsburg
6. V. Annamalai, Kutztown
7. A. Kalezic, Bloomburg
8. G. Sanchez, Dowling
9. T. Ungvari, Dowling
10. B. Bogus, Bloomsburg
11. D. Minic, Franklin Pierce
12. A. Muzumbdar, Adelphi
13. J. Wingerter, Kutztown
14. R. Hlubinski, Kutztown
15. Chris Borelli, Concordia

Mid-Atlantic
1. Stephen Moros, North Florida
2. Rob Steckley, Lander
3. Elliot Wood, No Florida
4. Diego Sist, USCS
5. Achim Roth, AASU
6. Gabor Boczanodi, Anderson
7. Jose Terrera, No Florida
8. Peter Dedik, Armstrong Atlantic
9. Jose Luis Reyes, USCS
10. Andres Intriago, Lees McRae
11. Roger Thiele, AASU
12. Harshit Sharma, USCA
13. Stefan Dumitrescu, UCSC
14. Stefan Borg, Lander
15. Erik Flygt, Lander

Southeast
1. Carlos Custodio, Rollins
2. Thomas Hipp, Barry
3. Richard Stempnowski, Florida Gulf Coast
4. Eduardo Morones, Lynn
5. Mark Thompson, Rollins
6. Sebastian Neidermeyer, Eckerd
7. Sebastian Losavio, Barry
8. Gerold Wiring, Barry
9. Nestor Nunez, Florida Gulf Coast
10. Hector Rincon, Presbyterian
11. Regnier Azevedo, Lynn
12. Milos Koprivica, Florida Southern
13. Jan Macko, Lynn
14. Julian Loreto, Eckerd
15. Kshitij Dwivedi, Presbyterian

South
Not Yet Available

Great Lakes
1. Gerrit Lotz, Northwood
2. Francisco Valencia, Ferris State
3. Florian Bachnick, Northwood
4. Martin Hoch, Ferris State
5. Sebastien Foka, Wayne State
6. Amine Benjelloun, Northern Kentucky
7. Jason Cole, Ferris State
8. Ross Johnson, Indianapolis
9. Joe Epkey, Southern Indiana
10. Christian Thiemann, Northwood
11. Weston Phillips, Southern Indiana
12. Marcus Blumberg, Northwood
13. Tomas Menec, Northwood
14. Oliver Marinkovic, Northern Kentucky
T15. Marcel Galik, Northwood
T15. Alex Beauregard, Lake Superior St
T15. Goran Marijan, Wayne State
T15. John Nichols, Mercyhurst

North Central
1. Dante Cipulli, Southwest Baptist
2. Andras Bori, Southwest Baptist
3. Mark Eori, Southwest Baptist
4. John Johnson, Washburn
5. Rafael Valdez, Washburn
6. Sydney Bwalya, Washburn
7. Bryan Bauymann, St. Cloud
8. Lander Panera, Northwest Missouri
9. Allen Horvat, Northwest Missouri
10. Johan Nortje, Southwest Baptist
11. Pablo Acebedo, Northwest Missouri
12. Mario Gagliardi, CSU-Pueblo
13. Jorge Ramos, Nebraska-Kearney
14. Titus Christianson, St. Cloud
15. Peter Joos, Southwest Baptist

Central
1. Jacier Llanes, Drury
2. Mattias Oddone, Drury
3. Kendall Smashey, St. Edward's
4. Gareth Dowdell, Rockhurst
5. Mario Quintero, St. Edward's
6. Ivor Hitrec, Cameron
7. Casper Steenkamp, ACU
8. Brett Emerson, Midwestern
9. Alex Furlan, Cameron
10. Akos Tajta, Drury
11. Gregg Lesueur, UCO
12. Mouchine Guettabi, UCO
13. Gene Ligeon, Midwestern
14. Oscar Guerra, Cameron
15. Trent Broach, ACU

West
1. Jan Krejci, BYU-Hawaii
2. Michael Maata, Hawaii Pacific
3. Sameer Chopra, UC-San Diego
4. Sameer Chopra, UC-San Diego
5. Gregor Krusic, Hawaii Pacific
6. Hong Tae Kim, BYU-Hawaii
7. David Nguyen, Cal Poly Pomona
8. Bryan Swatt , UC-San Diego
9. Gabor Jaross, Hawaii Pacific
10. Richard Korneck, Hawaii Hilo
11. Dillon Porter, BYU-Hawaii
12. Patrick Nagle, Sonoma State
13. Michael Chin, UC-Davis
14. Jayce Fitch, UC-Davis
15. Karl-Johan Moritz, Hawaii Hilo
 

Back To NCAA Division II March 15th Ranking List






Tennis Tickets






CHECK OUT OUR
TENNIS BOOKSTORE







Central Ohio Grand Prix Tennis







TENNIS CELEBS
Click For Free Trial







As Seen On TV
Smart Abs, Body Bow Machine
& Bun and Thigh Max







Courtside Tennis & Apparel For Racquets, Shoes, and Clothing







Get Your Free
College And Junior
Tennis Email!








Return to:
College And Junior
Tennis Homepage