ITA COLLEGE TENNIS
NCAA DIVISION II RANKINGS

April 12, 2004
Women's Regional Doubles


Northeast
1. Bungo/Michaux, Slippery Rock
2. Pavilionyte/Longmire, Shippensburg
3. Kulp/Nierderbacht, IUP
4. Gonzalez/Escobedo, California of PA
5. Eckhart/Oplio, Millersville
6. Hokkanen/Murphy, Bloomsburg
7. Nansi/Kloeffer, Kutztown
8. Crawbuck/Crawbuck, Georgian Court
9. Spence/Santanello, Bryant
10. Miller/Brewer, Millersville

Mid-Atlantic
1. Golopencza/Peaty, Armstrong Atlantic
2. Nieto/Collantes, Clayton
3. Cowper/Nazaruk, Armstrong Atlantic
4. Emmrich/Grage, Armstrong Atlantic
5. Biktyakova/Shchupak, Georgia
6. Berry/Visagie, Columbus State
7. Takara/Nakakura, LMC
8. Davidson/Shchupak, Georgia College
9. Hung/Stopelli, North Florida
10. Lewis/Faulk, Barton

South
1. Magnetti/Besovic, Ouachita Baptist
2. Petschnig/Staub, Valdosta
3. Papastratides/Pikat, West Florida
4. Cortes/Krawietz, West Florida
5. Bino/Galey, Valdosta
6. Ziemina/Benitez, Ouachita Baptist
7. Owen/Dean, Delta State

Southeast
1. Barbier/Mastalirova, Lynn
2. Caddick/Gehret, Rollins
3. Garcia/Yaneva, Florida Gulf Coast
4. Trotman/Loebnitz, Barry
5. Palacios/Ilic, Lynn
6. Soffes/Purcell, Rollins
7. Salatino/Gandarias, Florida Southern
8. Martin/Steinhauser, Barry
9. Alconbendas/Mrkic, Florida Southern
10. Kostricova/Yavuz, Lynn

Great Lakes
1. Barbora Jilkova/Laura Schaefer, Ferris State
2. Shalini Chandrahasa/Aijana Otunchieva, Michigan Tech
3. Aurelie Deridzard/Jenny Johansson, Northwood
4. Berenice Ferrer/Sue Rossano, Northwood
5. Elizabeth Brunsman/Becky Dister, Northern Kentucky
6. Gayal Jones/Grace Wilhoite, Indianapolis
7. Yuliya Kuznets/Tracy Reece, Lewis
8. Alison Hughes/Lindsay Zimm, Mercyhurst
9. Marie Cameron/Laura Sukup, Grand Valley State
10. Audra Bartelt/Ashley Rees, Southern Indiana

North Central
1. Meares/Meares, Metro State
2. Lindsay/Tapia, Northwest Missouri
3. Ikeda/Nuccio, Northern Colorado
4. Posch/McMunn, Missouri Southern
5. Underwood/Sullivan, Washburn
6. Fredstrom/Mihulka, North Dakota
7. Merrill/Lechner, St. Cloud
8. Vaughn/Bewttis, CSU-Pueblo
9. Lister/Hydrik, Mesa State
10. Bailey/Newbauer, Winona State

Central
T1. Itschert/McKee, Northeastern State
2. Reyes/Holiday, Incarnate Word
3. Ameerali/Ivie, Cameron
4. Paris/Palacios, St. Edward's
5. Varzilla/Diaz-Guzman, Tarleton State
6. Lee/Miller, Rockhurst
7. Vittitow/Jones, Incarnate Word
8. Beasley/Taylor, Abilene Christian
9. Mauer/Olivera, St. Edward's
10. Stoica/Sturm, Northeastern State

West
1. Adrienn Hegedus/Jing Jing Liu, BYU-Hawaii
2. Judy Weng/Amy Sun, BYU-Hawaii
3. Muller/Mok, UC-Davis
4. Nagy/Espericueta, CSU-Bakersfield
5. Jasmine Dao/Westermann, UC San Diego
6. Michiko Tanaka/Mai Fujii, Hawaii Hilo
7. Lewis/Korinihona, BYU-Hawaii
8. Siddiqui/Bronowickz, UC-San Diego
9. Hangai?Vicquenault, Hawaii Hilo
10. Loni Matsunaga/Dragica Joksimovic, Hawaii Pacific
 

Back To NCAA Division II April 12th Ranking List

Personalized Tennis
Training Programs

Click For A Free Trial







Tennis Tickets






CHECK OUT OUR
TENNIS BOOKSTORE







Central Ohio Grand Prix Tennis







TENNIS CELEBS
Click For Free Trial







Return to:
College And Junior
Tennis Homepage