OMNI HOTELS
NCAA DIVISION II RANKINGS

June, 2003 - Final
Women's Regional Singles


East
1. Kylene Wong, Concordia
2. Erin Bartsch, Bloomsburg
3. Kristina Eger, Millersville
4. Jessie Bungo, Slippery Rock
5. Ella Reilly, Slippery Rock
6. Ashley Michaux, Slippery Rock
7. kylie Corsi, California of PA
8. Christy Michuax, Slippery Rock
9. Hilary Cornelius, Millersville
10. Lina Pavilionyte, Shippensburg
11. Jackie Kulp, Indiana of PA
12 Meranda Campbell, Bloomsburg
13. Rosa Bantovska, Adelphi
14 Karen Chang, Queens
15. Haven Wynne, Merrimack

Mid-Atlantic
1. Zsofia Golopencza, Armstrong Atlantic & State
2. Jackeline Nieto, Clayton College & State
3. Luiza Biktyakova, Georgia College & State
4. Caroline Lefevre, Georgia College & State
5. Ana Skafar, Augusta State
6. Nathalia Collantes, Clayton College & State
7. Mia Paavilainen, Georgia College & State
8. Manuela Emmrich, Armstrong Atlantic & State
9. Ana Carias, Francis Marion
10. Suzanne Visagie, Columbus State
11. Joy Mitchell, North Greenville
12. Annika Persson, Georgia College & State

Southeast
1. Victoria Courmes, Bary
2. Vanessa Caddick, Rollins
3. Marie Barbier, Lynn
4. Cornelia Grunes, Barry
5. Monika Mastalirova, Lynn
6. Gizella Turbok, Barry
7. Kristina Triska, Lynn
8. Alex Costa-Corral, Florida So
9. Carla Prieto, Rollins
10. Leslie Murray, Tusculum
11. Rachel Key, PC
12. Juliana Garcia, FL Gulf Coast
13. Joy Mitchell, No Greenville
14. Rachel Sanchez, Eckerd
15. Katy Judah, Wingate

South
1. Victoria Domina, Ouachita Baptist
2. Helena Besovic, Ouachita Baptist
3. Eva Petschnig, Valdosta State
4. Ilona Szalai, West Florida
5. Sabine Krawietz, West Florida
6. Nicole Plikat, West Florida
7. Brenda Magnetti, Ouachita Baptist

Central
1. Zorana Stefanovic, Northeastern State
2. Lacey Johnson, Abilene Christian
3. Neus Barbera, Northeastern State
4. Sarah Taweel, Abilene Christian
5. Michelle Colaninni, St. Edward's
6. Brooke Gray, Midwestern State
7. Anastasia Cisco, Lincoln
8. Alicia Cummings, Tarleton State
9. Alycia Palacios, St. Edward's
10. Coleen Reynolds, Abilene Christian
11. Lisa Weinman, Eastern New Mexico
12. Bruna Olivera, St. Edward's
13. Summer Nelson, East Central
14. Bethanie Nix, Eastern New Mexico
15. Rosa Diaz-Guzman, Tarleton State
16. Lina Benchecroun, Drury
17. Kristina Jones, Incarnate Word
18. Stephanie Johns, Central Oklahoma
19. Esther Delgado, Cameron
20. Rachel Taylor, Abilene Christian

North Central
1. Jasmon Crabb, Metro State
2. Katy Fitzgerald, CCU
3. Hande Gorur, Metro State
4. Jan Ikeda, UNC
5. Iza Ferreira, SBU
6. Rosa Tapia, NW Missouri
7. Jodie Sato, UNC
8. Rebecca Meares, Metro State
9. Erin Underwood, Washburn
10. Julie Posch, Missouri Southern
11. Melissa Dudak, Truman State
12. Katie Schmidt, Washburn
13. Adriana Hernandez, NW Missouri
14. Berit Merrill, St. Cloud
15. Mary Bollinger, UC-Colorado Springs

West
1. Adrienn Hegedus, BYU-Hawaii
2. Judy Weng, BYU-Hawaii
3. Amy Sun, BYU-Hawaii
4. Katalin Nagy, CSU-Bakersfield
5. Anna Anikanova, BYU-Hawaii
6. Ann Claire Ortiz Luis, Cal Poly Pomona
7. Nathalia Jung, Hawaii-Hilo
8. Nikita Bhardwaj, Grand Canyon
9. Michiko Tanaka, Hawaii-Hilo
10. Loni Matsunaga, Hawaii Pacific
11. Dehlia Feliz, Cal Poly Pomona
12. Julie Westerman, UC-San Diego
13. Silvanna Stans, CSU-Los Angeles
14. Dragica Joksimovic, Hawaii Pacific
15. Mai Fuji, Hawaii-Hilo

 

Back To NCAA Division II Final Ranking List




College Tennis Camps For Teens




CHECK OUT OUR
TENNIS BOOKSTORE






Central Ohio Grand Prix Tennis












Tennis Job Line International Tennis Employment Service







Go Tennis
It's Tennis On The Net








Return to:
College And Junior
Tennis Homepage