OMNI HOTELS
NJCAA DIVISION II RANKINGS

May 30, 2003 - Final
Women's Singles


1. Tetyana Bula, Barton Community College
2. Ryoko Yomoda, Georgia Perimeter
3. Maria Claudia Herrera, Temple
4. Yevgeniya Barysheva, Temple
5. Frenanda Sala, Wallace State
6. Melusa Cansado, Lewis & Clark
7. Sarah Reimer, Mesa
8. Michaela Shebajlova, Central Florida
9. Andrea Spontak, Pima
10. Charlotte Heidilberg, Meridian
11. Suzanne Nagy, Scottsdale
12. Lindsey Phillips, Copiah-Lincoln
13. Lindsey Keim, Kalamazoo Valley
14. Karen Rauh, Elgin
15. Jill Hocker, Cowley County
16. Erica Ramirez, Collin County
17. Julia Danielson, Johnson County
18. Michelle Lord, Young Harris
19. Katherine Botsis, Grand Rapids
20. Suzanne Fry, Cowley County
21. Amy Meeker, Wallace State
22. Lauren Oakleaf, Johnson County
23. Jessica Bartlett, Central Alabama
24. Amanda Wood, Temple
25. Alana McCormack, Wallace State
26. Quinlan Hatch, Mesa
27. Megan Chivas, Meridian
28. Taylor Ivie, Temple
29. Claira Steadman, Wallace State
30. Betsy Musso, Pima
31. Stephanie Hays, Rend Lake
32. Katie Eades, Sauk Valley
33. Brett Anderson, Hinds
34. Brittnay Scott, Itawamba
35. Kate Peirce, Seward County
36. Kimberly McBride, Copiah-Lincoln
37. Cyndi Nagy, Scottsdale
38. Elyse Jacques, Temple
39. Kim Beynon, Collin County
40. Christina Arana, Pima
41. Ashley Turner, Hinds
42. Shelli Cotton, Central Alabama
43. Patricia Cooper, Central Florida
44. Erin Sibley, Lewis & Clark
45. Leigh Klingamen, Young Harris
46. Ashley Belcher, Rend Lake
47. Kayci Davidson, Barton
48. Amanda Garrett, Itawamba
49. Sarah Hill, Johnson County
50. Jackie Gilmore, Cowley County
51. Kathryn Prince, Mesa
52. Staci Kitch, Barton
53. Billie Blocker, Collin County
54. Amanda Carden, Meridian
55. Lindsay Hardy, Mesa
56. Brandi Wadley, Johnson County
57. Ashley Matthews, Copiah-Lincoln
58. Jenna Hayes, Barton
59. Sephanie Wegner, Sauk Valley
60. Bree Roberts, Meridian
61. Shannon Ortiz, Central Florida
62. Andrea Meyers, Pima
63. Carissa Hallam, Rend Lake
64. Tara Adkins, Kalamazoo Valley
65. Angela Mier, Scottsdale
66. Asheena Bowman, Georgia Perimeter
67. Chauaunte Washington, Hinds
68. Jessica Phillips, Copiah-Lincoln
> 69. Kristen Kingery, Sauk Valley
70. Holly Yearwood, Central Alabama
71. Jessica Sims, Central Alabama
72. Kristine Mogul, Elgin
73. Veronica Bansemer, Seward County
74. Jamie Munger, Temple
75. Whitney Patterson, Central Alabama
76. Laura Thiessen, Johnson County
77. Alicia Sims, Wallace State
78. Abra Amwake, Scottsdale
79. Kelle Stinson, Cowley County
80. Jullian Foster, Meridian
81. Chandler Roe, Mesa
82. ALexis Moss, Wallace State
83. Becky Koochel, Barton
84. Kim Fenwick, Sauk Valley
85. Lisa Donahue, Collin County
86. Charity Johnson, Seminole State
87. Jaci Filson, Elgin
88. Stephanie Flowers, Kalamazoo Valley
89. April Smith, Grand Rapids
90. Naomi Boland, Young Harris
91. Ashley Neighbors, Seminole
92. Kelly Church, Lewis & Clark
93. Hope Triemstra, Kalamazoo Valley
94. Lisa Jackson, Seminole State
95. Louise Pilcher, Central Florida
96. Lauren Fries, Mesa
97. Brigit Daechert, Cowley County
98. Brittanie Blocker, Collin County
 

Back To NJCAA Division II Final Ranking List




College Tennis Camps For Teens




CHECK OUT OUR
TENNIS BOOKSTORE






Central Ohio Grand Prix Tennis











Tennis Job Line International Tennis Employment Service





Go Tennis
It's Tennis On The Net






Return to:
College And Junior
Tennis Homepage