ITA COLLEGE TENNIS
NCAA DIVISION II RANKINGS

March 15, 2005
Men's Regional Singles


East
1. Peter Vesolosky, Dowling
2. Harsh Sharma, Kutztown
3. Munkundan Nandakumar, Kutztown
4. Rodrigo Tiexeira, Concordia
5. Wojciech Stuchlik, Queens
6. Michael Goldman, Assumption
7. Othman Loudghiri, Philadelphia
8. Gustavo Sanchez, Dowling
9. Kirill Azvotsev, Concordia
10. Matt Stopp, Assumption
11. Jose Gomez, Dowling
12. Brian Bogus, Bloomsburg
13. Greg Maloomian, Bentley
14. B. Dougherty, Bloomsburg
15. Radoslaw Hlubinski, Kutztown

Mid-Atlantic
1. Stefan Dumitrescu, USC-Upstate
2. Neil Scantleburg, Georgia College
3. Kevin Taylor, Francis Marion
4. Jose Terrera, North Florida
5. Robert Jendelund, Armstrong Atlantic
6. Raul Intriago, Armstrong Atlantic
7. Chatwinder Singh, Francis Marion
8. Eduardo Pereira, North Florida
9. Razvan Druica, Columbus State
10. Diego Sist, USC-Upstate
11. Jose Reyes, USC-Upstate
12. Peter Dedik, Armstrong Atlantic
13. Erick Sequeira, Georgia College
14. Dale White, Armstrong Atlantic
15. Phillippe Magat, Anderson

Southeast
1. Richard Stempnowski, Florida Gulf Coast
2. Aivarus Balzekas, Lynn
3. Sebastian Losavio, Barry
4. Matt Umbers, Rollins
5. Sebastian Niedermayer, Eckerd
5. Joey Capetillo, Florida Southern
6. Thomas Hipp, Barry
7. Eduardo Morones, Lynn
8. Paul Ratchford, Presbyterian
9. Gaston Verna, Florida Southern
10. Milos Koprivica, Florida Southern
11. Jonathan Gomez, Rollins
12. Jose Postrella, Florida Gulf Coast
13. Javier Romero, Eckerd
14. Nikola Vujovic, Eckerd
15. Diego Rodriquez, Mars Hill

South
1. Eduardo Rincon, Valdosta State
2. Diego Zorzi, West Florida
3. Christoph Schneider, Valdosta State
4. Peter Kurdajec, Lincoln Memorial
5. Thomas Pasquet, Delta State
6. Andrew Giron, Harding
7. Jordan Jones, North Alabama
8. Nathan Smith, Alabama-Huntsville
9. Alejandro Chong, Ouachita Baptist
10. Philipp Laucht, Valdosta State
11. German Dalmagro, West Florida
12. Mario Vergara, West Florida
13. Karol Szmurlo, West Florida
14. Max Grana, West Florida
15. Norman Weidle, Valdosta State

Central
1. Artin Tafazoli, Abilene Christian
2. Mattias Oddone, Drury
3. Kendall Smashey, St. Edwards
4. Gareth Dowdell, Rockhurst
5. Carlos Fernandez, Cameron
6. Jonas Askeland, Central Oklahoma
7. Mario Quintero, St. Edwards
8. Casper SteenKamp, Abilene Christian
9. Dante Bottini, Drury
10. Simon Boyce, St. Edwards
11. Rohan Williams, Midwestern
12. Alex Furlan, Cameron
13. Jason Ray, Abilene Christian
14. Gene Ligeon, Midwestern
15. Igor Fejzula, Drury

North Central
1. Dante Cipulli, Southwest Baptist
2. Matt Rychlik, Colorado School of Mines
3. William Jacome, Nebraska-Kearney
4. Pablo Acebedo, NW Missouri State
5. Tony Larson, Saint Cloud
6. Andres Nilsson, Metropolitan State
7. Titus Christiansen, Saint Cloud
8. Chris Smith, NW Missouri State
9. Daniel Prerad, Southwest Baptist
10. Peter Joos, Southwest Baptist
11. Rutger Vliegenberg, Washburn
12. Camillo Espinosa, Nebraska-Kearney
13. Johan Nortje, Southwest Baptist
14. Dan Wasick, Colorado St. Pueblo
15. Enrique Tomaz, NW Missouri State

West
1. Matey Pampulov, Hawaii Pacific
2. Dillon Porter, BYU-Hawaii
3. Brian Swatt, UC-San Diego
4. Jeremy Moitry, Hawaii Hilo
5. Dorian Porada, BYU-Hawaii
6. Brent Molden, UC-San Diego
7. Tomas Boleman, Hawaii Pacific
8. Andy Chang, Cal Poly Pomona
9. Junyoung Kim, BYU-Hawaii
10. Gabor Boczanadi, Hawaii Pacific
11. Seth Spector, UC-San Diego
12. Andrew Laing, Sonoma State
13. Leon So'onalole, BYU-Hawaii
14. Andy Ruebens, UC-San Diego
15. Andy Muesse, Sonoma State
 

Back To NCAA Division II
March 15, 2005 Ranking List

Tennis Tickets








Camp Wekeela
Tennis Instructors Wanted
campwekeela@aol.com




adidas Tennis









Google























TENNIS HUT








Return to:
College And Junior
Tennis Homepage