ITA COLLEGE TENNIS
NCAA DIVISION III RANKINGS

FINAL 2004-05
Men's Regional Singles


Northeast
1. William Boe-Wiegard, Bates
2. Brian Waldron, Middlebury
3. Evan Tindell, MIT
4. Brian Marsden, Trinity
5. Macafee Burke, Bowdoin
6. Ari Beilin, Middlebury
7. Josh Rilla, Amherst
8. Ryan Carty, Clg of NJ
9. Nathan Edmunds, Middlebury
10. Sam Jonas, Brandeis
11. Scott MacKenzie, Williams
12. Jeff Kivitz, Williams
13. Danny Babkes, Amherst
14.Russell Cloder, Skidmore
15. Avinash Reddy, Rochester
16. George Mayer, Middlebury
17. Dan Greenberg, Williams
18. Brett Ramsey, Trinity
19. Sam Bitti, Bowdoin
20. Payum Payman, Wheaton
21. Salih Unsal, Middlebury
22. Peter Pine, Hobart
23. Mike Gurevich, NYU
24. Matt Dwyer, St. Lawrence
25. Robbie Norton, Salve Regina
26. Chris Pugliese, Colby Sawyer
27. David Chachu, RIT

Atlantic South
1. Mark Odgers, Emory
2. Yoji Masuoka, Emory
3. Paul Bristow, UMW
4. Paul McClure, W&L
5. Arturo Solis, Washington
6. Jon Reiss, Swarthmore
7. Sebastian Stanescu, Piedmont
8. Brandon Harris, Goucher
9. Taylor Clemmer, Mississippi
10. Alex Jacobs, Emory
11. Valentin Sigartu, Piedmont
12. Jon Clair, UMW
13. Andrew Danos, Goucher
14. Zach Rodd, Swarthmore
15. David Shay, W&L
16. Keith Criscoe, Methodist
17. Sirsean Arlain, Averett
18. Eddie Glidewell, CNU
19. Boris Sofman, CMU
20. Beau Cox, South
21. Joe Vasoontara, Johns Hopkins
22. Michael Portnova, Kings
23. Kareem Mansur, Rhodes
24. Jesse Ferlianto, Emory
25. Patrick Redmond, Emory
26. Patrick Gee, H-Sydne
27. Josh Rubens, Emory

Central
1. Dane Schmidall, Carthage
2. Borko Tesic, Kenyon
3. Ben Lundell, GAC
4. Michael Malvitz, Kalamazoo
5. Ari Rosenthal, Wash Univ
6. Ward Bortz, Chicago
7. Marshall Kuresmann, DePauw
8. Adam Morgan, GAC
9. Evan Webeler, DePauw
10. Brad Livingston, Carthage
11. Julian Seelan, Kalamazoo
12. Ryan Yao, Coe
13. Aaron Sunday, St. Norberts
14. Joe Williams, Wheaton
15. Brian Thomas, St. Thomas
16. Jordan Shilts, UW-Whitewater
17. Wagner, Baldwin-Wallace
18. Fuller, St. Thomas
19. Kortney Keith, DePauw
20. Alec Kempster, Kalamazoo
21. Jesse Brauer, GAC
22. Tyler Stevenson, Saint Mary's
23. Mike Herrick, Kenyon
24. Ryan, Albion
25. Steve Hsu, Case Western Reserve
26. Cochrane, Central

West
1. Matt Seeberger, UCSC
2. Kevin Casey, UCSC
3. Jim Shaughnessy, Trinity
4. Quinn Caldaron, Cal Lutheran
5. Michael Thoeres, Redlands
6. Ricky Butenko, PLU
7. Jordan Taillon, Trinity
8. Robert Chu, Chapman
9. Tim Layman, Linfield
10. John Matthews, Trinity
11. Eric Chow, CMS
12. Jack Fleming, Linfield
13. Andrew Elling, Redlands
14. JV Vallejos, Cal Lutheran
15. Matt Larimore, PLU
16. David Wu, Hardin Simmons
17. William Ellison, CMS
18. Steven Ly, Whitman
19. Andrew Cohen, UCSC
20. Eric Chow, CMS
21. Jeff Jablonski, Pomona-Pitzer
 

Back To NCAA Division III Final 2004-05 Ranking List

Tennis Tickets








Camp Wekeela
Tennis Instructors Wanted
campwekeela@aol.com




adidas Tennis









Google























Return to:
College And Junior
Tennis Homepage