ITA REGIONAL CHAMPIONSHIPS
FALL - NCAA DIVISION I

Eastern - Princeton University - Princeton, New Jersey - October 26-30
Men
SINGLES
Finals-Saber Kadri defeated Jonathan Chu, 6-3,6-4
Semifinals-Saber Kadri defeated Andreas Laulund, 6-1,4-2 retired/injured; Jonathan Chu defeated Oliver Choo, 6-3,6-2
Quarterfinals-Saber Kadri/Dartmouth defeated Nick Malone/Brown, 6-4,6-2; Andreas Laulund/Virginia Tech defeated Zach Gallin/Cornell, 6-1,0-6,6-4; Jonathan Chu/Harvard defeated Adam Marchetti/West Virginia, 6-3,4-6,6-1; Oliver Choo/Harvard defeated Chris Gonyer/Dartmouth, 6-1,6-3
DOUBLES
Finals-Nick Goldberg/Adil Shamasdin defeated William Lee/Mark Riddell, 8-2
Semifinals-William Lee/Mark Riddell defeated Jamie Cerretani/Nick Malone, 8-5; Nick Goldberg/Adil Shamasdin defeated Tim Kofol/Judson Williams, 8-5
Quarterfinals-Jamie Cerretani/Nick Malone-Brown defeated Davor Dupljak/Michael Kurz-Virginia Tech, 9-7; William Lee/Mark Riddell-Harvard defeated David Emery/Stephane Rod-Virginia Tech, 9-7; Tim Kofol/Judson Williams-Princeton defeated Akshay Jagdale/Greg Schweitzer-Rutgers, 8-5; Nick Goldberg/Adil Shamasdin-Brown defeated Johnny Lu/Ryan Murphy-Yale, 8-4

Eastern - Penn State University - Philadelphia, Pennsylvania - October 27-30
Women
SINGLES
Finals-Courtney Bergman defeated Alice Pirsu, 7-5,6-1
Semifinals-Courtney Bergman defeated Delila Causevic, 2-6,7-6(5),6-1; Alice Pirsu defeated Kavitha Krishnamurthy, 6-1,1-6,6-4
Quarterfinals-Delila Causevic/Maryland defeated Nataly Cahana/Old Dominion, 6-2,2-6,7-5; Courtne Bergman/Harvard defeated Jessica Johnson/Marshall, 1-6,6-2,7-5; Alice Pirsu/Penn defeated Danira Penic/Temple, 6-4,6-1; Kavitha Krishnamurthy/Princeton defeated Kristin Stubbs/VA Tech, 6-1,6-2
DOUBLES
Finals-Cahana/Radeljevic defeated Penic/Ercegovic, 8-5
Semifinals-Cahana/Radeljevic defeated Bajin/Martire, 8-4; Penic/Ercegovic defeated Stubbs/Lam, 9-7
Quarterfinals-Cahana/Radeljevic-Old Dominion defeated Yardi/Bashleben-Dartmouth, 8-6; Bajin/Martire-Harvard defeated Mitina/Johnson-Marshall, 8-6; Stubbs/Lamb-VA Tech defeated Van Rooven/Arauijo-Old Dominion; Penic/Ercegovic-Temple defeated Troch/Arthur-William & Mary, 9-7

South Atlantic - University of North Carolina at Chapel Hill - October 25-29
Men
SINGLES
Finals-Roger Anderson defeated David Lowenthal, 6-1,7-5
Quarterfinals-Florian Marquardt/VCU defeated John Chesworth/Furman, 2-6,6-2,6-4; David Lowenthal/Wake Forest defeated Xaiver Luscan/Florida State, 4-6,6-4,7-6(2); Romain Jurd/Florida State defeated Joao Menano/Georgia Tech, 7-5,7-6(5); Roger Anderson/Georgia Tech defeated Mike Yani/Duke, 6-3,6-0
DOUBLES
Finals-Florian Marquardt/Pedro Nieto defeated Andrew Lux/Troy Stone, 8-1
Semifinals-Andrew Lux/Troy Stone defeated Trent Brendon/David Lowenthal, 8-5; Florian Marquardt/Pedro Nieto defeated James Cameron/John Chesworth, 8-5
Quarterfinals-Trent Brendon/David Lowenthal-Wake Forest defeated Roger Anderson/David Wright-Georgia Tech, 8-6; Andrew Lux/Troy Stone-James Madison defeated Thomas Miho/Rohan Wadehra-Charleston Southern, 9-8(5); Florian Marquardt/Pedro Nieto-VCU defeated Alou Cohen/Erez Cohen-Applachian State, 8-5; James Cameron/John Chesworth-Furman defeated Sean Kelleher/Geoff Russell-William & Mary, 8-5

Southeast - Wake Forest University - Winston-Salem, North Carolina - October 25-29
Women
SINGLES
Finals-Julie DeRoo defeated Sarah Witten, 6-2,6-7(7),6-3
Semifinals-Sarah Witten defeated Allison Ojeda, 1-6,6-2,6-2; Julie DeRoo defeated Janet Bergman, 6-2,6-2
Quarterfinals-Sarah Witten/Kentucky defeated Julie Rotondi/North Carolina, 6-4,6-2; Alison Ojeda/Tennessee defeated Maren Haus/Wake Forest, 6-3,6-2; Julie DeRoo/Duke defeated Carolina Mayorga/Kentucky, 6-4,3-6,6-2; Janet Bergman/Wake Forest defeated Vilmarie Castellvi/Tennessee, 6-0,7-6(5)
DOUBLES
Finals-Janet Bergman/Bea Bielik defeated Carolina Mayorga/Sarah Witten, 8-1
Semifinals-Janet Bergman/Bea Bielik defeated Crystal Cleveland/Alison Ojeda, 9-8(5); Carolina Mayorga/Sarah Witten defeated Julie DeRoo/Kelly McCain, 8-4
Quarterfinals-Janet Bergman/Bea Bielik-Wake Forest defeated Leigh Bairos/Kate Pinchbeck-North Carolina, 8-4; Crystal Cleveland/Alison Ojeda-Tennessee defeated Jill Buckley/Amy Trefethen, 8-0; Julie DeRoo/Kelly McCain defeated Manon Kruse/Stacy Varnell, 8-5; Carolina Mayorga/Sarah Witten defeated Kendall Cline/Aniela Mojzis, 8-6

Southern - University of Tennessee at Knoxville - October 25-30
Men
SINGLES
Finals-Brandon Wagner defeated Mario Toledo, 4-6,7-6(7),6-1
Semifinals-Brandon Wagner defeated Romain Ambert, 2-6,6-4,7-6; Daniel Klemetz defeated Mario Toledo, 6-4,6-0
Quarterfinals-Brandon Wagner/Georgia defeated Paco Antelo/South Florida; Romain Ambert/Mississippi St defeated Paul Ciorascu/Mississippi, 6-3,7-5; Daniel Klemetz/Middle Tennessee St defeated Tiago Ruffoni/Auburn, 6-3,1-6,7-6; Mario Toledo/Tennessee defeated Matias Boeker/Georgia, 6-2,3-6,6-1
DOUBLES
Finals-Andrew Colombo/Tiago Ruffoni defeated Simon Rea/Mario Toledo, 8-6
Semifinals-Simon Rea/Mario Toledo defeated Paulo Carvalho/Jerome LeBelicard, 8-6; Andrew Colombo/Tiago Ruffoni defeated Kirk Jackson/Daniel Klemetz, 8-4
Quarterfinals-Paulo Carvalho/Jerome LeBelicard-Mississippi St defeated Maxin Belski/Stephen Mitchell-Alabama, 8-4; Simon Rea/Mario Toledo-Tennessee defeated Trevor Short/Michael Staniak-Middle Tennessee St, 8-1; Kirk Jackson/Daniel Klemetz-Middle Tennessee State defeated Bryan Fisher/Jesse Smatt-LSU, 8-2; Andrew Colombo/Tiago Ruffoni-Auburn defeated Romain Ambert/Rene-Charles Combette-Mississippi State, 9-8

Southern - University of South Alabama - Mobile, Alabama - October 26-29
Women
SINGLES
Finals-Lindsay Dawaf -- pictured left -- defeated Alexis Gordon, 6-3,6-1
Semifinals-Alexis Gordon defeated Viktoria Stoklasova, 2-6,6-3,6-4; Lindsay Dawaf defeated Agata Cioroch, 6-3,6-3
Quarterfinals-Vicktoria Stoklasova/South Alabama defeated Mira Radu/Mississippi, 5-7,6-4,6-1; Alexis Gordon/Florida defeated Julia Scaringe/Florida, 6-3,6-2; Agata Ciorch/Georgia defeated Annika Bengtsson/Florida, 7-5,6-4; Lindsay Dawaf/Florida defeated Tina Hojnik/Georgia, 6-3,6-1
DOUBLES
Finals-Cristina Campana/Anneliese Rose defeated Lori Grey/Agata Ciorcoh, 8-6
Semifinals-Agata Ciorcoh/Lori Grey defeated Katia Illarionova/Carolina Maurer, 8-3; Cristina Campana/Anneliese Rose defeated Klara Mikilkova/Mojca Pavlinic, 8-4
Quarterfinals-Agata Cioroch/Lori Grey-Georgia defeated Annika Bengtsson/Alexis Gordon-Florida, 9-8(3); Katia Illarionova/Carolina Maurer-Auburn defeated Katarina Palenikova/Viktoria Stoklasova-South Alabama, 8-5; Klara Mikikova/Mojca Pavlinic-Georgia State defeated Tina Hojnik/Anne Nguyen-Georgia, 8-3; Cristina Campana/Anneliese Rose-Florida International defeated Lindsay Dawaf/Julia Scaringe-Florida, 8-4

Midwest - Michigan State University - East Lansing, Michigan - October 26-29
Men
SINGLES
Finals-Danny Westerman defeated Amer Delic, 7-6(5),6-7(9),6-6(3-0) retired/injured
Semifinals-Amer Delic defeated Harsh Mankad, 6-7(3),7-6(6),7-6(2); Danny Westerman defeated Thomas Haug, 6-4,6-4
Quarterfinals-Amer Delic/Illinois defeated Jeremy Wurtzman/Oklahoma State, 6-2,6-2; Harsh Mankad/Minnesota defeated Javier Taborga/Notre Dame, 6-0,6-1; Danny Westerman/Wisconsin defeated Phil Stolt/Illinois, 3-6,6-3,6-2; Thomas Haug/Minnesota defeated Brian Wilson/Illinois, 6-4,6-2
DOUBLES
Finals-Michael Calkins/Amer Delic defeated Cody Conley/Joachim Lien, 8-5
Semifinals-Michael Calkins/Amer Delic defeated Casey Smith/Javier Taborga, 8-6; Cody Conley/Joachim Lien defeated Michael Kosta/Nathan Zeder, 9-8
Quarterfinals-Michael Calkins/Amer Delic-Illinois defeated Jimmy Borendame/Brandon Currie-Butler, 9-7; Casey Smith/Javier Taborga-Notre Dame defeated Laith Al-Agba/Carl McCafferty, 9-7; Cody Conley/Joachim Lien defeated Phil Stolt/Brian Wilson-Illinois, 8-4; Michael Kosta/Nathan Zeder-Illinois defeated Thomas Hanus/Jackie Jenkins-Northwestern, 8-4

Midwest - University of Wisconsin at Madison - October 25-30
Women
SINGLES
Semifinals-Maring Piriou defeated Melissa Iqbal, 6-2,6-2; Lia Jackson defeated Jessica Rush, 6-3,7-6(7)
Quarterfinals-Melissa Iqbal/Purdue defeated Alesia Mikalayeva/Illinois St, 6-1,4-6,6-4; Lia Jackson/Northwestern defeated Liina Suurvarik/Illinois St, 6-2,4-6,6-2; Jessica Rush/Northwestern defeated Cecily Dubusker/Drake, 7-5,7-6(3); Maring Piriou/Northwestern defeated Rebecca Hawkins/Eastern Michigan, 6-2,6-2
DOUBLES
Finals-Liina Suurvarik/Alesia Mikalayeva defeated Karie Schlukebir/Linda Tran, 8-5
s Semifinals-Liina Suurvarik/Alesia Mikalayeva defeated Becky Varnum/Lindsay Green, 9-8(1); Karie Schlukebir/Linda Tran defeated Sarah Jane Connelly/Katie Cunha, 8-4
Quarterfinals-Becky Varnum/Lindsay Green-Notre Dame defeated Valerie Vladea/Havelkova-Minnesota, 8-5; Liina Suurvarik/Alesia Mikalayeva-Illinois State defeated Melissa Iqbal/Lara Burgarello-Purdue, 8-2; Karie Schlukebir/Linda Tran-Indiana defeated Gretchen Haynor/Missy Wright-Purdue, 8-5; Sarah Jane Connelly/Katie Cunha-Notre Dame defeated Rebecca Hawkins/Lisa D'Amelio-Eastern Michigan, 8-6

Mid-American - Wichita State University - Wichita, Kansas
Men
SINGLES
Finals-Vedron Vidovic defeated Lovre Brajkovic, 6-2,6-7(3),6-3
Semifinals-Lovre Brajkovic defeated Fran Krepeika, 3-6,6-1,6-2; Vedron Vidovic defeated Mirko Jovanovic, 4-6,6-1,6-4
Quarterfinals-Fran Krepeika/Oklahoma St defeated Bryan Endress/Drake, 6-4,1-6,6-2; Lovre Brajkovic/Indiana St defeated Maciej Dilaj/Colorado, 6-3,1-6,7-6(4); Mirko Jovanovic/Colorado defeated Pawel Sebastyanski/Tulsa, 6-4,1-6,6-3; Vedron Vidovic/Indiana St defeated Matt Prentice/Oklahoma St, 2-6,7-5,7-6(4)
DOUBLES
Finals-Dane McGregor/Shri Sudbaker defeated Fran Krepelka/Matt Prentice, 9-7
Semifinals-McGregor/Sudbaker defeated Dilaj/Mink, 8-3; Krepeika/Prentice defeated O'Connell/Mihalovic, 8-2
Quarterfinals-McGregor/Sudbaker-Tulsa defeated Tonggona/Herman-Nebraska, 9-8(4); Dilaj/Mink-Colorado defeated Brajovic/Vidovic-Indiana St, 8-4; O'Connell/Mihalovic-Indiana St defeated Heath/Foley-Illinois St, 8-5; Krepelka/Prentice-Oklahoma St defeated Vodicka/Jobe-St. Louis, 8-2

Central - Tulsa University - Tulsa, Oklahoma - October 24-28
Women
SINGLES
Finals-Aleksandra Durksa -- pictured right -- defeated Helen Lawson, 6-2,2-1 default/injured
Semifinals-Helen Lawson defeated Alicia Pillay, 6-4,2-6,7-5; Aleksandra Durska defeated Renate Stoop, 6-2,6-4
Quarterfinals-Alicia Pillay/Tulsa defeated Alena Jecminkova/Kansas State, 6-2,3-6,7-5; Helen Lawson/Boise State defeated Katia Sevcikove/Michigan, 4-6,6-4,7-5; Aleksandra Durska-Tulsa defeated Petra Sedimajerova/Kansas State, 6-4,7-5; Renate Stoop/Boise State defeated Mary Bary-Michigan, 6-3,6-3
DOUBLES
Finals-Seveikova/Juric defeated Lawson Stoop, 8-5
Semifinals-Lawson/Stoop defeated Dolman/Olszewska, 8-6; Seveikova/Juric defeated Jecminkova/Cooper, 8-6
Quarterfinals-Lawson/Stoop-Boise State defeated Balan/Frisch-Nebraska, 8-1; Dolman/Olszewska-Oklahoma State defeated Barry/Drake-Michigan, 8-3; Jecminkova/Cooper-Kansas State defeated Reynolds/Ferrell-BYU, 8-6; Seveikova/Juric-Michigan defeated Hansson/Sullivan-CSU, 8-6

Southwest - TCU - Fort Worth, Texas - October 25-29
Men
SINGLES
Finals-Andy Leber defeated Jean Simon, 6-2,2-1 retired/injured
Semifinals-Jean Simon defeated Ryan Newport, 7-6,6-4; Andy Leber defeated Rodrigo Echagary/Texas, 6-3,6-4
Quarterfinals-Ryan Newport/Texas A&M defeated Toni Gordon/TCU, 3-6,7-6,7-6; Jean Simon/Texas defeated Markus Honrung/Baylor, 1-6,6-4,6-4; Andy Leber/Texas defeated Daniel Wajnberg/TCU, 7-6,7-6 Rodrigo Echagaray/Texas defeated Oggie Kolev/Arkansas, 6-4,6-4
DOUBLES
Finals-Markus Hornung/Reiner Neurohr defeated Andy Leber/David Corrie, 8-6
Semifinals-Hronung/Neurohr defeated Brandi/Gordon, 8-2; Domanski/Haymond defeated Martin/Wajnberg, 9-7
Quarterfinals-Brandi/Gordon-TCU defeated Alatorre/Murisic-Lamar, 8-4; Wajnberg/Martin-TCU defeated Brunstrom/Cohn-SMU, 9-8; Batesteza/Mendoza-TCU defeated Goldshuv/Bentzen-UTA, 8-6; McGregor/Papp-Baylor defeated Batesteza/Mendoza-TCU, 9-7

Southwest - TCU - Fort Worth, Texas - October 25-29
Women
SINGLES
Finals-Sarah Borwell defeated Katja Kovac, 6-0,6-4
Semifinals-Sarah Borwell defeated Vladka Uhlirova, 6-7,6-3,6-2; Katja Kovac defeated Katrin Gaber, 6-4,7-6
Quarterfinals-Vladka Uhlirova/Texas defeated Frida Borjesson/Baylor, 6-1,6-3; Sarah Borwell/Houston defeated Vida Mulec/Baylor, 6-2,6-4,7-5; Katrin Gaber/TCU (7) defeated Joanne Masonsong/Texas, 4-6,6-4,6-2; Katja Kovac/Baylor defeated Leoni Weirich/TCU, 6-1,4-6,6-3
DOUBLES
Finals-Beverly Dawson/Irina Tereschenko defeated Yasmin Fisher/Jeri Gonzales, 9-7
Semifinals-Fisher/Gonzales defeated Killen/Nedorostova, 8-7; Dawson/Tereschenko defeated Aburto/Perez, 8-5
Quarterfinals-Killen/Nedorostova-TAMU defeayed Kovac/Mulec-BU, 8-2; Fisher/Gonzales-RU over Baccarani/Borwell-HU, withdrew/injured; Aburto/Perez-TCU defeated Roland/Terburgh-TAMU, 8-5; Dawson/Tereschenko=TTU defeated Blau/Uhlirova-UT, 9-8

Northern California - Santa Clara University - Santa Clara, California - October 26-29
Men
SINGLES
Finals-Scott Lipsky defeated Ryan Haviland, 6-2,6-3
Semifinals-Ryan Haviland defeated Alex Vlaski, 6-1,6-4; Scott Lipsky defeated Balazs Veress, 6-0,6-7(2),6-4
Quartefinals-Alex Vlaski/Washington defeated Travis Parrott/Portland, 6-1,6-3; Ryan Haviland/Stanford defeated Peter Malacek/Portland, 7-6(5),3-6,6-3; Balazs Veress/Cal defeated Nick Fustar/Fresno State, 6-1,2-6,6-3; Scott Lipsky/Stanford defeated Alex Krohn/Fresno State, 6-1,6-4
DOUBLES
Finals-Peter Malacek/Travis Parrott defeated Ryan Haviland/Phil Sheng, 8-5
Semifinals-Peter Malacek/Travis Parrott defeated Hector Almada/Alex Krohn, 8-4; Ryan Haviland/Phil Sheng defeated Chris Lam/Rick Ruso, 8-5
Quarterfinals-Peter Malacek/Travis Parrott-Portland defeated Chase Exon/Balazs Veress-Cal, 8-4; Hector Almada/Alex Krohn-Fresno State defeated Dillon Ruby/Ari Strasberg-Washington, 8-5; Ryan Haviland/Phil Sheng-Stanford defeated Daniel Scafidi/J.J. Whitlinger-SMC, 8-4; Chris Lam/Rick Ruso defeated Pete Scharler/Alex Vlaski-Washington, 8-5

Northwest - Stanford University - Palo Alto, California - October 26-29
Women
SINGLES
Finals-Erin Burdette -- pictured left -- defeated Gabriela Lastra, 6-1,4-6,6-3
Semifinals-Erin Burdette defeated Raquel Kops-Jones, 6-3,6-2; Gabriela Lastra defeated Chloe Carlotte, 6-4,6-4
Quarterfinals-Erin Burdette/Stanford defeated Keiko Tokuda/Stanford, 6-2,6-3; Raquel Kops-Jones/California defeated Darija Klaic/Washington, 6-3,6-3; Chloe Carlotte/Fresno State defeated Stacy McKenna/Washington State, 6-4,6-1; Gabriela Lastra/Stanford defeated Catherine Lynch/California, 6-1,6-2
DOUBLES
Finals-Kim Niggemeyer/Simon Jardim defeated Erin Burdette/Lauren Barnikow, 8-6
Semifinals-Simone Jardim/Kim Niggemeyer defeated Carla Arguelles/Raquel Kops-Jones, 8-3; Lauren Barnikow/Erin Burdette defeated Claire Carter/Darija Klaic, 9-8
Quarterfinals-Simone Jardim/Kim Niggemeyer-Fresno State defeated Christina Fusano/Nicole Havlicek-Cal, 8-5; Carla Arguelles/Raquel Kops-Jones-Cal defeated Stacy McKenna/Erica Perkins-Washington State, 9-8(4); Claire Carter/Darija Klaic-Washington defeated Davina Mendiburu/Janice Nyland-Oregon, 8-3; Lauren Barnikow/Erin Burdette-Stanford defeated Erin Boisclair/Ilona Kordonskaya-Washington, 8-5

Southern California - Pepperdine University - Malibu, California - October 24-28
Men
SINGLES
Finals-Marcin Matkowski defeated Stefan Suter, 6-4,6-4
Semifinals-Marcin Matkowski defeated Tobias Clemens, 6-3,2-6,6-3; Stefan Suter defeated Calle Hansen, 2-6,6-3,6-4
Quarterfinals-Marcin Matkowski/UCLA defeated Al Garland/Pepperdine, 6-4,7-5; Tobias Clemens/UCLA defeated Andrew Park/USC, 6-4,7-5; Stefan Suter/Pepperdine defeated Ricardo Rizo/USD, 6-3,6-1; Calle Hansen/Pepperdine defeated Jean-Julien Rojer/UCLA, 6-2,3-6,6-3
DOUBLES
Finals-Marcin Matkowski/Jean-Julien Rojer defeated Sebastien Graeff/Stefan Suter, 8-5
Semifinals-Marcin Matkowski/Jean-Julien Rojer defeated Jonathan Endrikat/Brian Morton, 8-1; Sebastien Graeff/Stefan Suter defeated Whi Kim/Tommy Lloyd, 8-5
Quarterfinals-Marcin Matkowski/Jean-Julien Rojer-UCLA defeated Mirza Duranvoic/Chris Stewart-ASU, 8-6; John Endrikat/Brian Morton-UCI defeated Al Garland/Calle Hansen-Pepperdine, 9-8; Whi Kim/Tommy Lloyd-Arizona defeated Tobias Clemens/Derrick Nguyen-UCLA, 8-3; Sebastien Graeff/Stefan Suter-Pepperdine defeated Erfan Djahangiri/Lassi Ketola-UCLA, 8-4

Western - UNLV - Las Vegas, Nevada - October 24-28
Men
SINGLES
Finals-Oliver Maiberger defeated Guillaume Bouvier, 6-2,6-3
Semifinals-Oliver Maiberger defeated Marcus Berntson, 6-3,4-6,7-6(2); Guillaume Bovier defeated Divian Coetzee, 6-1,6-0
Quarterfinals-Oliver Maiberger/SDSU defeated Thomas Schneiter/UNLV, 6-4,6-2; Guillaume Bouvier/BSU defeated Jay Patel/DU, 6-1,7-6(6); Marcus Berntson/BSU defeated Gert Vilms/BYU, 6-3,4-6,6-3; Divian Coetzee/UNM defeated Daniel Lohff/UU, 6-4,7-5
DOUBLES
Finals-Oliver Maiberger/Ryan Redondo defeated Carlos Lozano/Gert Vilms, 8-5
Semifinals-Lozano/Vilms-BYU defeated Bouvier/Silva-BSU, 8-5; Maiberger/Redondo-SDSU defeated Harbach/Olsen-BYU, 8-6
Quarterfinals-Results not available

Western - San Diego State University - San Diego, California - October 25-29
Women
SINGLES
Finals-Sara Walker -- pictured right -- defeated Jewel Peterson, 6-4,4-6,6-1
Semifinals-Sara Walker defeated Maureen Diaz, 6-2,7-5; Jewel Peterson defeated Luana Magnani, 6-1,6-1
Quarterfinals-Sara Walker/UCLA defeated Anita Loyola/So Cal, 7-6(1),6-2; Maureen Diaz/So Cal defeated Sarah Gregg/UCLA, 6-7(7),6-4,6-2; Luana Magnani/So Cal defeated Jonni Seymour-Cal-Irvine, 7-6(5),6-3; Jewel Peterson/So Cal defeated Bernadette Bayani/Southern Cal, 6-0,6-4
DOUBLES
Finals-Petya Marinova/Sara Walker defeated Megan Bradley/Lauren Fisher, 9-8(3)
Semifinals-Petya Marinova/Sara Walker defeated Tiffany Brymer/Jewel Peterson, 9-8(4); Megan Bradley/Lauren Fisher defeated Sarah Gregg/Catherine Hawley, 8-4
Quarterfinals-Tiffany Brymer/Jewel Peterson defeated Aleksandra Kujawska/Charlotte Vernaz, 8-4; Petya Marinova/Sara Walker defeated Anita Loyola/Luana Magnani, 8-5; Sarah Gregg/Catherine Hawley defeated Bernadette Bayani/Maureen Diaz, 9-8(7); Megan Bradley/Lauren Fisher defeated Marianne Bakken/Gyorgyl Zsiros, 8-5


Return to:
College And Junior Tennis