2003 ITA ALL-ACADEMIC TEAMS
& SCHOLAR ATHLETES

NAIA
The ITA All-Academic Team award is given to a team that has a cumulative grade point average of 3.20 or above on a 4.0 scale. All eligible student-athletes whose names appear on the NAIA eligibility form and have competed in one or more matches are included into the cumulative grade point average.

ITA Scholar-Athlete status is given to players who meet the following criteria: a junior or senior in school; a varsity letterwinner; and have a grade point average of at least 3.50 on a 4.0 scale.
WOMEN MEN
ALL-ACADEMIC TEAMS
Azusa Pacific University
Berry College
Bethany College
Bethel College
Cedarville University
Embry-Riddle Aeronautical University
Georgetown College
Georgia Southwestern University
Huntington College
Indiana Wesleyan University
Indiana University-Southeast
Lewis-Clark State College
Nebraska Wesleyan University
Olivet Nazarene University
Pikeville College
Point Loma Nazarene University
Roberts Wesleyan College
Southern Nazarene University
Spring Hill College
Walsh University
Webber International University
Westmont College
SCHOLAR-ATHLETES
Stepakea Folgetova, Alliant International
Rebecca Tornquist, Alliant International
Laurel Buehler, Azusa Pacific
Claudia Gogol, Berry
Laura Goebel, Bethany
Wendy Yoder, Bethel
Megan Mowery, Bethel
Tina Troyer, Bethel
Diana Locke, Cedarville
Sarah Rogers, Cedarville
Gretchen Vuurens, Cedarville
Elizabeth Francis, Embry-Riddle
Natalia Kozyura, Embry-Riddle
Hayley Hurt, Georgetown
Shelley Dominy, Georgia Southwestern
Kimberly Guthas, Georgia Southwestern
Emmalee McCoy, Graceland
Carrie Robinson, Graceland
Elizabeth Crofoot, Hastings
Szende Fazakas, Hastings
Karmen Grant, Hastings
Stefanie Strawn, Hastings
Meredith Copeland, Huntington
Tonya Forbus, Huntington
Rebecca Harness, Huntington
Diane Starks, Huntington
Kathleen Turner, Huntington
Lindsey Weber, Huntington
Megan Gibson, Indiana University-Southeast
Britney Linde, Indiana University-Southeast
Laura Becksvoort, Indiana Wesleyan
Adriane Shapiro, Indiana Wesleyan
Alison LeCroy, Lee
Rachelle Thomas, Lee
Pei Yuin Keng, Lewis-Clark State
Carrie Walter, Malone
Kristin Munn, Nebraska Wesleyan
Sahra Niazi, Nebraska Wesleyan
Susan Childers, North Georgia College & State
Julie Harrouff, Northwood
Rebecca Sheriff, Oklahoma Baptist
Sandra Nilsson, Oklahoma City
Jamie Hamstra, Olivet Nazarene
Michelle Mattocks, Olivet Nazarene
Michelle Williams, Olivet Nazarene
Diane Sonoff, Point Loma Nazarene
Shannon Hambleton, Roberts Wesleyan
Bethany Helmer, Roberts Wesleyan
Rachel Wilde, Roberts Wesleyan
Coralie Roussel, Shorter
Whitney Edwards, Southern Nazarene
Jana Maker, Southern Nazarene
Laurie Peterson, Southern Nazarene
Emily Bauer, Southwestern College-KS
Tatiana Calabria, St. Thomas
Sara Hogan, Tabor
Nancy Isaac, Tabor
Katherine Klepper, Tabor
Courtney Ross, Union
Sara Bradley, Vanguard
Stephanie Tenlen, Vanguard
Silina Yohner, Vanguard
Sarah Coutts, Walsh
Christina Hiltscher, Webber International
Kathryn Shevlin, Webber International
Juri Otsuka, Westmont
ALL-ACADEMIC TEAMS
Azusa Pacific University
Bethany College
Cedarville University
Embry-Riddle University
Huntington College
Indiana Wesleyan College
Lewis-Clark State College
Nebraska Wesleyan University
Olivet Nazarene University
Roberts Wesleyan College
Spring Hill College
SCHOLAR-ATHLETES
Brian Ahmedani, Aquinas
Matthew Marsico, Berry
Brian Harvey, Bethany
Benjamin Hall, Bethel
David Dice, Cedarville
Gertjan Flikweert, Cedarville
Alexandre Beaux, Embry-Riddle Aeronautical
Nicolas Bousquest, Embry-Riddle Aeronautical
Dustin Sipka, Embry-Riddle Aeronautical
Craig Campbell, Georgetown
Andrew Lanctot, Goshen
Aaron Lehman, Goshen
Matthew Miller, Goshen
Matthew Mullet, Goshen
Aaron Wieand, Goshen
Luke Yoder, Goshen
Pablo Gimenez, Graceland
Miguel Gonzalez, Graceland
Benjamin Eggleston, Huntington
Jacob Miles, Huntington
Brad Haeck, Indiana Wesleyan
Joe Helm, Indiana Wesleyan
Jakub Petersson, Indiana Wesleyan
John Peterson, Lee
Derek Schildt, Malone
Daniel Belair, Northwood
Dustin Tims, Oklahoma Baptist
Mitch Haas, Olivet Nazarene
Matthias Jaeger, Palm Beach Atlantic
Ryan Kirnan Roberts, Wesleyan
Travis Rowley Roberts, Wesleyan
Juan Pablo Selle, Shorter
Joseph Adams, Spring Hill
Pablo Juarez, Spring Hill
Jeffrey Clark, St. Thomas
James Fisher, Tabor
Scott Friesen, Tabor
Paul Raugust, Tabor
Brian Lay, Vanguard
Jochen Nuessle, Walsh
Aaron Violand, Walsh
Sebastian Lang, Webber International
Patricio Misitrano, Webber International
Andrew Osborne, William Jewell
Back To Directory Of All-Academic Teams

CHECK OUT OUR
TENNIS BOOKSTORE

Return to:
College And Junior Tennis