ITA/WINGPSAN.COM NJCAA DIVISION II RANKINGS
June, 2001 - Final
Women's Doubles

1. Marta Jedrezak/Dagmar Cizhova, Central Florida
2. Jennifer de Blonk/Amy de Blonk, Johnson County
3. Donata Majauskaite/Allison Tweedy, Cowley County
4. Kristy Andrews/Elaine Fagen, Itawamba
5. Jennifer Nelson/Angela Melito, Central Florida
6. Michele Colaninni/Crystal Mayfield, Collin County
7. Paulina Trujillo/Paula Duncan, Kilgore College
8. Esther Delgado/Kathleen White, Temple College
9. Laura Sukup/Sara Smith, Grand Rapids
10. Maria Arcos/Kim Jones, Collin County
11. Stephanie Blaney/Sabrina Nicholson, Temple College
12. Sarah Northam/Denise Rodriguez, Kilgore College
13. Jennifer Bearry/Megan Rogillio, Copiah-Lincoln
14. Katie McKay/Jackie Kutz, Southwestern Illinois
15. Karen Cervantez/Ashley Hunt, Glendale
16. Kiley Metro/Jami Klug, Barton
17. Mariana Lozano/Pauline Reyes, Seward County
18. Lindsay Gilbert/Kimberly MacNeill, Young Harris
19. Georgeann Davis/Tiffany Durham, Central Alabama
20. Jessica Olson/Mary Ann Strickland, Mississippi Gulf Coast
21. Jan Buckley/Ann White, Snead State
22. Maria Sisco/Kristy Wynn, Jefferson State
23. Emily Dilbeck/Somer Maze, Snead State
24. Tiffany Bingham/Stephanie Polito, Mesa County
25. Shannon Johnson/Allison Wells, Wallace State
26. Alexandra Cheshire/Ruth Crawford, Pima
27. Lindsey Sweinberg/Amy Maretich, McHenry
28. Wendy Grabowski/Lindsey Hammers, Illinois Valley
29. Kristen Stoner/Jessie Bates, Kalamazoo Valley
30. Jill Wendt/Tara Simpson, Parkland
31. Jenifer Wooters/Andrea Litherland, Rend Lake
32. Susan Newton/Krista Kuban, Johnson County
33. Laura Connor/Kim Van Sprange, Grand Rapids
34. Laura Goutcher/Jill Valvan, Mesa
35. Latisha Guy/Stephanie Floyd, Wallace State
36. Kim Pyland/Lauren Conching, Collin County
37. Beth LeGrone/Amandine Borgazzi, Kilgore
38. Audrey Howland/Elisa Klepper, Temple
39. Amanda Miller/Rita Miller, Central Florida
40. Bethany Barr/Holli Adams, Copiah-Lincoln
41. Carlie Mekle/Jill Worman, Parkland
42. Christia McKee/Jill Tomasell, McHenry
43. Missy Poulakos/Theresa Marynus, Illinois Valley
44. Tara Hamilton/Tamara Diomande, Barton County
45. Jennifer Hocker/Janie Abplanalp, Cowley County
46. Joke Oni/Ashleigh Dexter, Johnson County
47. Ann Goble/Kristina Pederson, Parkland
48. Angela Platt/Amy Stredney, Cowley County
49. Kristen Bachanan/Lancy Carr, Mesa
50. Danica Hood/Georgina Knowlton, Glendale
51. Jessie Henderson/Brittany Girle, Young Harris
52. Mandy Smith/Erica Soderquist, Kalamazoo Valley
53. Kate Flanders/Krissy Haase, Kalamazoo Valley
54. Amy Rogers/Kat Kobylarek, Wallace State
55. Caitlin McLarty/Shannon Brantley, Itawamba
56. Tajma Ibrulj Nasic/Joey Alanis, Glendale
57. Jessica McCombie/Ginny Crawford, Pima
58. Meghan O'Brien/Ann Montemayer, McHenry
59. Marlena White/Mandy Cook, Itawamba
60. Sara Geske/Allisa Rent, Grand Rapids
61. Michelle Fisher/Mary Ann Jones, Copiah-Lincoln
62. Amanda Pavy/Amanda Morse, Illinois Valley

Back To NJCAA Division II Final Ranking List


As Seen On TVTD>

Get Your Free
College And Junior Tennis Email!

Return to:
College And Junior Tennis