ITA/WINGPSAN.COM NJCAA DIVISION II RANKINGS
June, 2001 - Final
Women's Singles

1. Marta Jedezejak, Central Florida
2. Michele Colaninni, Collin County
3. Donata Majauskaite, Cowley County
4. Elain Fagan, Itawamba
5. Maria Arcos, Collin County
6. Jessica de Blonk, Johnson County
7. Esther Delgado, Temple College
8. Kristen Stoner, Kalamazoo Valley
9. Paulina Trujillo, Kilgore College
10. Sara Smith, Grand Rapids
11. Jennifer Bearry, Copiah-Lincoln
12. Karen Cervantez, Glendale
13. Jill Wendt, Parkland College
14. Tiffany Bingham, Mesa
15. Cheshire Alexandra, Pima
16. Dagmar Cizkova, Central Florida
17. Carlin McCarty, Itawamba
18. Fallen Davis, Barton County
19. Kiley Metro, Barton County
20. Mariana Lozano, Seward County
21. Jennifer Nelson, Central Florida
22. Allison Tweedy, Cowley County
23. Elena Zlateva, Mesa
24. Tara Simpson, Parkland
25. Emily Dilbeck, Snead State
26. Shannon Johnson, Wallace State
27. Amy de Blonk, Johnson County
28. Mary Ann Strickland, Mississippi Gulf Coast
29. Kathleen White, Temple College
30. Jan Buckley, Snead State
31. Maria Sisco, Jefferson State
32. Leslie Garman, Central Alabama
33. Stephanie Blaney, Temple College
34. Angela Melito, Central Florida
35. Sabrina Nicholson, Temple College
36. Katie McKay, Southwestern Illinois
37. Wendy Grabowski, Illinois Valley
38. Lica Lucus, Gordon
39. Kimberly MacNeil, Young Harris
40. Lindsey Sweinberg, McHenry County
41. Megan Rogillo, Copiah-Lincoln
42. Lindsey Gilbert Young Harris
43. Paula Duncan, Kilgore College
44. Kristi Andrews, Itawamba
45. Kim Van Sprange, Grand Rapids
46. Stephanie Polito, Mesa
47. Crystal Mayfield, Collin County
48. Laura Sukup, Grand Rapids
49. Amy Maretich, McHenry County
50. Ashley Hunt, Glendale
51. Tamara Diomande, Barton County
52. Jennifer Hocker, Cowley County
53. Caitlin McLarty, Itawamba County
54. Mandy Smith, Kalamazoo Valley
55. Susan Newton, Johnson County
56. Janie Abpanalp, Cowley County
57. Denise Rrodirguez, Kilgore College
58. Allison Wells, Wallace State
59. Jami Klug, Barton County
60. Joke Oni, Johnson County
61. Krista Kuban, Johnson County
62. Jackie Kutz, Southwestern Illinois
63. Jessie Bates, Kalamazoo Valley
64. Lauren Couching, Collin County
65. Jessie Henderson, Young Harris
66. Kristi Latta, Wallace State
67. Danica Hood, Glendale
68. Somer Maze, Snead State
69. Katie Talley, Jefferson State
70. Jessica Olson, Mississippi Gulf Coast
71. Amandine Borgazzi, Kilgore
72. Beth LaGrone, Kilgore
73. Elisa Klepper, Temple College
74. Megan Hand, Seward County
75. Tiffany Schmucker, Seward County
76. Amanda Miller, Central Florida
77. Ann White, Snead State
78. Haley Simmons, Rend Lake
79. Jennifer Wooters, Rend Lake
80. Nellie McCauley, Glendale
81. Ashleigh Dexter, Johnson County
82. Chantell Girle, Young Harris
83. Georgann Davis, Central Alabama
84. Stephanie Floyd, Wallace State
85. Laura Goutcher, Mesa
86. Kim Pyland, Collin County
87. Audrey Howland, Temple
88. Stephanie Cabrera, Collin County
89. Tajma Ibrulj Nasic, Glendale
90. Sara Geske, Grand Rapids
91. Ann Goble, Parkland
92. Alisha Klug, Barton County
93. Amy Stredney, Cowley County
94. Sarah Northam, Kilgore College
95. Lacy Carr, Mesa
96. Krissy Haase, Kalamazoo Valley
97. Kristina Pederson, Parkland
98. Angela Platt, Cowley County
99. Rita Miller, Central Florida

Back To NJCAA Division II Final Ranking List


In Association with Amazon.com
TENNIS BOOKSTORE

Get Your Free
College And Junior Tennis Email!

Return to:
College And Junior Tennis