ITA/ROLEX NJCAA DIVISION II RANKINGS
Spring - April, 1999

MEN'S TEAM WOMEN'S TEAM
1. Georgia Perimeter College
2. Collin County Community College
3. Vincennes University
4. Wallace State
5. Jefferson State
6. Jefferson College
7. Barton County Community College
8. Kilgore College
9. Central Alabama Community College
10. Cowley County Community College
11. Parkland College
12. Johnson County Community College
13. Lake Land College
14. Kalamazoo Valley Community College
15. Temple Community College
16. Glendale Community College
17. Grand Rapids Community College
18. Jefferson Davis
19. Chattanooga State
20. Hinds College
21. Lewis and Clark Community College
22. Jones County Community College
23. Seward County Community College
24. Meridian Community College
25. Itawamba Community College
1. Pima Community College
2. Barton County Community College
3. Collin County Community College
4. Wallace State Community College
5. Chattanooga St Technical & Community
6. Central Florida Community College
7. Georgia Perimeter College
8. Kilgore College
9. Temple College
10. Copiah-Lincoln Community College
11. Jefferson State Community College
12. Central Alabama Community College
13. Hinds Community College
14. College of Lake County
15. Johnson County Community College
16. Seward County Community College
17. Seminole State College
18. Bellville Area Community College
19. Young Harris College
20. Bossier Parrish Community College
MEN'S SINGLES WOMEN'S SINGLES

MEN'S SINGLES RANKINGS
NOT RELEASED

1. Nena Torres, Wallace St
2. Jessica St. John, Chattanooga St
3. Anissa Moreno, Pima
4. Rebecca Clemmons, Collin County
5. Joy Mitchell, Georgia Perimeter
6. Andrea Johnson, Barton County
7. Elizabeth Isonhood, Chatanooga St
8. Debbie Lorray, Pima
9. Amanda Umphrey, Ctrl Alabama
10. Rosemary Lee, Jefferson St
11. Nina Jarrard, Ctrl Florida
12. Jessica Lewis, Wallace St
13. Melinda Trimby, Chattanooga St
14. Ashley Yarborough, Kilgore
15. Leslie Gordon, Wallace St
16. Marcella Guerro, Collin County
17. Leah Chau, Georgia Perimeter
18. Kellie Coleman, Ctrl Florida
19. Sondra Hatcherl, Ctrl Alabama
20. Carrie Wendt, Barton County
21. Kara Bloomquist, Temple
22. Mindy Baker, Young Harris
23. Becky Knight, Temple
24. Jaclyn Wooten, Chattanooga St
25. Taryn Walker, Kilgore
26. Kim McCravey, Wallace St
27. Erin Yoe, Pima
28. Shaunna Hlis, Ctrl Florida
29. Timaree Chastain, Temple
30. Stacey Fitzsimmons, Copiah-Lincoln
31. Krista Price, Barton County
32. Stephanie Hughes, Collin County
33. Ann Harple, Ctrl Florida
34. Lisa Jurica, Clg of Lake County
35. Donna Thornell, Ctrl Alabama
36. Eishin Toyomura, GA Perimeter
37. Sammi Gunter, Collin County
38. Julie Liseby, Jefferson St
39. Tara McMullin, Seward
40. Meredith Boone, Jefferson St
41. Naila Malti, Kilgore
42. Ashley Dodgen, Hinds
43. Michelle Gottschald, Clg of Lake County
44. Rebecca Kerley, Collin County
45. Simy Vora, Georgia Perimeter
46. Tonya Goucher, Pima
47. Amanda Bateman, Kilgore
48. Kylie Sloan, Temple
49. Amy Klug, Barton County
MEN'S DOUBLES WOMEN'S DOUBLES

MEN'S DOUBLES RANKINGS
NOT RELEASED

1. Isonhood/St. John, Chattanooga St
2. Johnson/Watkins, Barton County
3. Torres/Lewis, Wallace St
4. Mitchell/Chau, Georgia Perimeter
5. Bloomquist/Knight, Temple
6. Moreno/Yoe, Pima
7. DeLong/Price, Barton County
8. Umphrey/Thornell, Ctrl Alabama
9. Guerro/Hughes, Collin County
10. Gordon/McCravey, Wallace St
11. Trimby/Wooten, Chattanooga St
12. Gunter/Clemons, Collin County
13. Jarrard/Coleman, Ctrl Florida
14. Fitzsimmons/Van, Copaiah-Lincoln
15. Chastain/Reyes, Temple
16. Harple/Blocker, Ctrl Florida
17. Walker/Pierce, Kilgore
18. Lorray/Goucher, Pima
19. Nunnally/Toyamura, GA Perimeter
20. Sinebad/McMullin, Seward
21. Lee/Oscarson, Jefferson St
22. Hatcher/Hudson, Ctrl Alabama
23. Poore/Smithson, Wallace St
24. Baker/Halsell, Young Harris
25. Hlis/St. Clair, Ctrl Florida

Return to:

CONTACT US

As Seen On TV