ICY HOT/ITA MEN'S
ALL AMERICAN CHAMPIONSHIPS

Champions Club - Chattanooga, Tenessee
Pre-Qualifying: October 4-7, 2002
Qualifying: October 8-9, 2002
Main Draw: October 10-13, 2002

PRE-QUALIFYING

MEN'S SINGLES
Fifth Round (Qualifying)
Benedikt Dorsch defeated Chris Wettengel, 2-6,6-1,6-3
Clayton Almeida defeated Jimmy Haney, 4-6,6-2,6-3
Johan Berg defeated Matias Ormaza, 6-4,6-4
Paulo Carvalho defeated Bart Scott, 6-3,6-3
Alex Menichini, Troy Hahn, Ivor Lovrak, Tigran Martirosyan, Vince Ng, Ryler DeHeart, Pete Stroer, David Bere were all moved up to Qualifying
Fourth Round
Benedikt Dorsch defeated Jiri Jezek, 6-1,6-2
Chris Wettengel defeated Romain Jurd, 6-4,7-6(3)
Jimmy Haney defeated Max Fomine, 6-2,6-3
Clayton Almeida defeated Sander Koning, 3-6,6-3,6-2
Alex Menichini defeated Nicholas Monroe, 3-6,7-5,7-5
Troy Hahn defeated Michael Rubin, 6-2,6-4
Matias Ormaza defeated Rahim Esmail, 6-1,6-3
Johan Berg defeated Andy Metzler, 6-2,2-6,6-4
Ivor Lovrak defeated Ikaika Jobe, 6-3,6-2
Tigran Martirosyan defeated Mirco Schwindt, 6-2,7-5
Vince Ng defeated Ryan Heinberg, 6-7,7-5,6-1
Ryler DeHeart defeated Jason Hazley, 6-1,6-4
Pete Stroer defeated Sven Swinnen, 6-2,6-2
David Bere defeated Matt Behrmann, 6-4,6-4
Paulo Carvalho defeated Mat Cloer, 6-2,2-6,6-4
Bart Scott defeated Manuel Lievano, 6-3,6-4
Third Round
Andrew Simpson defeated Jiri Jezek, 6-3,7-5
Benedikt Dorsch defeated Hector Almada, 6-3,6-4
Chris Wettengel defeated Scott Schnugg, 6-2,4-6,6-4
Romain Jurd defeated Patrick Chucri, 7-5,6-0
Max Fomine defeated Rylan Rizza, 6-2,7-6(3)
Jimmy Haney defeated Kevin Gill, withdrew/ill
Clayton Almeida defeated Chris Henderson, 7-6(5),6-2
Sander Koning defeated Eduardo Pacheco, 6-7(7),7-5,6-4
Nicholas Monroe defeated Josh Tarkoff, 6-2,6-0
Alex Menichini defeated Joachim Lien, 6-2,6-3
Troy Hahn defeated Scott Doerner, 6-3,6-2
Michael Rubin defeated Rafael Corazza, 6-1,7-5
Matias Ormaza defeated Mark Roberts, 5-7,6-2,7-5
Rahim Esmail defeated Barry McLaren, 6-3,6-1
Johan Berg defeated James Cameron, 6-1,6-1
Andy Metzler defeated Brett Ross, 6-4,6-1
Ivor Lovrak defeated Jacek Wolicki, 6-3,6-2
Ikaika Jobe defeated Michael Kwiecien, 7-5,6-4
Mirco Schwindt defeated Mike Murray, 7-5,6-2
Tigran Martirosyan defeated Diego Acuna, 7-5,6-2
Vince Ng defeated Daniel Jung, score unavailable
Ryan Heinberg defeated Eric Robertson, 6-2,6-0
Jason Hazley defeated Jorgen Arnessen, 6-2,6-2
Ryler DeHeart defeated Simon Rea, 7-5,6-1
Pete Stroer defeated Ludovic Walter, 2-6,7-6(5),retired/ill
Sven Swinnen defeated Paul Warkentin, 6-4,6-3
David Bere defeated Matt Baccarani, 6-4,6-0
Matt Behrmann defeated Pablo Pires De Almeida, 6-4,6-3
Paulo Carvalho defeated Tommy Garrison, 6-1,6-1
Mat Cloer defeated Willy Gali, 6-7(4),6-0,6-3
Manuel Lievano defeated Steve Timperley, 6-1,6-3
Bart Scott defeated Daniel Pinchbeck, 6-2,6-0
Second Round
Jiri Jezek defeated Rolando Vargas, 3-6,6-2,6-2
Andrew Simpson defeated Allen Simmons, 6-7(6),7-6(3),7-6(4)
Hector Almada defeated Niklas Oskarsson, 6-4,6-4
Benedikt Dorsch defeated Joggan Austin, 6-4,6-3
Scott Schnugg defeated Robbie Blair, 6-4,7-6
Chris Wettengel defeated Raul Martin, 6-0,6-1
Romain Jurd defeated Anthony Jackson, 6-3,6-4
Patrick Chucri defeated Brenton Coutini, 2-6,6-0,6-4
Rylan Rizza defeated Francisco Diaz, 6-0,6-2
Max Fomine defeated Peter Richman, 6-1,6-2
Jimmy Haney defeated Robert Van Swelm, 6-3,6-0
Kevin Gill defeated Trent Brendon, 6-3,3-6,6-3
Chris Henderson defeated Derek Haybittel, 6-0,6-3
Clayton Almeida defeated Calle Hansen, 7-6,3-6,6-2
Sander Koning defeated Ryan Stotland, 7-6(5),6-4
Eduardo Pacheco defeated West Nott, 7-5,6-1
Josh Tarkoff defeated Lance Vodicka, 6-2,6-4
Nicholas Monroe defeated Dino Mancarella, 6-3,6-2
Alex Menichini defeated Adrians Zguns, 6-2,6-4
Joachim Lien defeated Pablo Martinez, 7-6,7-6
Troy Hahn defeated Alejandro Salazar, 6-1,7-5
Scott Doerner defeated Brian Murphy, 6-2,6-3
Rafael Corazza defeated Vincent Perna, 7-6(3),6-3
Michael Rubin defeated Chris Varga, 6-3,6-3
Matias Ormaza defeated Chris Mitchell, 6-3,6-2
Mark Roberts defeated Cory Ross, 6-3,6-4
Barry McLaren defeated Clay Estes, 4-6,6-0,6-4
Rahim Esmail defeated Hunter Skogman, 6-2,6-4
Johan Berg defeated Gorn Sterijovski, 6-1,7-5
James Cameron defeated Andy Formanczyk, 6-2,6-4
Brett Ross defeated Alex Fish, 6-3,6-2
Andy Metzler defeated Maisas Serrano, 6-4,6-2
Jacek Wolicki defeated Stephen Mitchell, 7-6(6),4-6,6-3
Ivor Lovrak defeated Karim Alayli, 4-6,6-1,6-4
Michael Kwiecien defeated Nathan Orie, 6-2,6-4
Ikaika Jobe defeated Andrew Rogers, 6-4,6-4
Mike Murray defeated Pepe Mendoza, 6-2,6-1
Mirco Schwindt defeated Henry Choi, 6-2,7-6
Diego Acuna defeated Geoff Russell, 4-6,6-3,6-3
Tigran Martirosyan defeated Michael Duquette, 2-6,6-3,6-1
Daniel Jung defeated Zach Dailey, 6-1,7-6
Vince Ng defeated Jason Smit, 5-7,6-3,6-3
Ryan Heinberg defeated Sean Kelleher, 4-6,7-6(6),6-2
Eric Robertson defeated Ryan Haymond, 7-6(3),7-6(4)
Jorgen Arnessen defeated Calin Milos, 6-3,6-3
Jason Hazley defeated Michael Stianiak, 6-2,6-4
Simon Rea defeated Janne Holmia, 7-6(11),7-5
Ryler DeHeart defeated Tomasz Bohunicky, 6-4,6-3
Ludovic Walter defeated Chris Mitchell, 6-2,6-3
Pete Stroer defeated Jason Gould, 6-2,6-3
Paul Warkentin defeated David O'Conner, 6-3,6-2
Sven Swinnen defeated Justin Gaard, 6-3,4-6,6-4
David Bere defeated Salman Mohammed, 6-2,4-6,6-1
Matt Baccarani defeated Kirk Jackson, 7-6,6-7,6-2
Pablo Pires De Almeida defeated John Boetsch, 7-5,6-1
Matt Behrmann defeated Jason Pongsrikul, 6-1,6-2
Tommy Garrison/Oklahoma defeated Adam Narczewski, 6-3,7-5
Paulo Carvalho defeated Matt Lockin, 6-1,6-3
Mat Cloer defeated Roger Gubser, 6-4,6-4
Willy Gali defeated Diegao Iglesias, 5-7,6-4,6-3
Steve Timperley defeated Patrick Binkowski, 6-3,6-2
Manuel Lievano defeated Sebastian Rutka, 6-3,6-2
Daniel Pinchbeck defeated Luis Aguerrevere, 6-2,7-5
Bart Scott defeated Trey Johnson, 6-3,6-2
First Round
Rolando Vargas/Troy State defeated Daliber Mihajlovic/Indiana St, 6-1,5-7,7-6(3)
Jiri Jezek/Oklahoma St defeated Gary Kilduff/Withrop, 7-5,6-4
Andrew Simpson/Wake Forest defeated Kyle True/UT-Chattanooga, 6-0,6-2
Allen Simmons/Furman defeated Ben Pettinari/Illinois St, 6-2,7-6(1)
Anthony Jackson/Michigan defeated Jonathan Janda/North Carolina, 6-2,7-6(5)
Brenton Coutini/Ohio St defeated Patrick Phillips, 6-0,6-0
Patrick Chucri/Mississippi defeated Pete Rose/Iowa, 6-1,6-0
Francisco Diaz/East Tennessee St defeated Elgintas Vedrickas/Marquette, 6-3,6-4
Robert Van Swelm/Troy St defeated Adriano Mello/Old Dominion, default
Jimmy Haney/Texas defeated Zach Bowman/Lipscomb, 6-0,6-0
Kevin Gill/Butler defeated Rishan Kuruppu/Middle Tennessee, 6-4,6-4
Trent Brendon/Wake Forest defeated Sansaruz Zaman/UAB, 6-3,6-2
Chris Henderson/Furman defeated Justin Hunter/Colorado, 6-2,6-0
Derek Haybittel/UT-Chattanooga defeated Nebojsa Muirisic/Lamar, 6-3,6-4
Clayton Almeida/San Francisco defeated Miha Lisac/Georgia St, 3-6,7-6(4),6-0
Calle Hansen/Pepperdine defeated Will Chappell/Tennessee Tech, 6-1,6-3
Sander Koning defeated Jacob Martin/TCU, 7-6(5),6-1
Ryan Stotland/New Mexico defeated Ben Aiken/North Carolina, 6-3,6-3
Eduardo Pacheco/Arkansas defeated Alex Bucewicz/Memphis, 7-6(5),6-2
West Nott/Georgia Tech defeated Michael Hailey/Mississippi St, 6-0,6-2
Josh Tarkoff/Vanderbilt defeated defeated D.J. Gaetz/Nebraska, 6-0,6-0
Nicholas Monroe/North Carolina defeated Jerome Le Belicard/Mississippi St, 6-2,6-4
Dino Mancarella/UAB defeated Kevin McLean/Ohio St, 6-3,6-4
Adrians Zguns/Arkansas defeated Jakob Paulsen/Lamar, 6-2,6-0
Alex Menichini/TCU defeated Djndje Uskokvic, 7-5,7-6
Pablo Martinez/Troy St defeated Will Clinton/Texas, 4-6,6-3,6-3
Joachim Lien/San Francisco defeated Luka Bernard/Georgia St, 6-4,4-0 retired/injured
Troy Hahn/Florida defeated David Kowalski/New Mexico, 6-2,6-1
Alejandro Salazar/East Tennessee St defeated Brent Salazar/New Mexico, 6-1,7-5
Scott Doerner/Pepperdine defeated Zoltan Csanadi/Old Dominion, 2-6,6-3,6-4
Brian Murphy defeated Danny Norman/Lipscomb, 6-4,6-1
Vincent Perna/Tennessee defeated Evan Zeder/Illinois, 5-7,6-3,6-1
Michael Rubin/Michigan defeated Brandon Allen/Middle Tennessee, 7-6(5),7-6(4)
Chris Varga/Ball St defeated Fabio Campos/Georgia Tech, 6-2,6-2
Matias Ormaza/Georgia St defeated Marc-Andre Ladouceur/UNC-Greensboro, 6-2,6-0
Chris Mitchell/Oklahoma defeated Joe Morris/Texas, 0-6,6-4,6-4
Mark Roberts/Arkansas defeated Garrot Fischer/Tennessee Tech, 6-3,6-3
Clay Estes/Minnesota defeated David Donaldson/Mississippi, 6-1,6-1
Barry McLaren/Baylor defeated Conner Murnighan/Illinois, 6-4,6-4
Hunter Skogman/Iowa defeated Marko Rajevac/Georgia Tech, 6-4,6-0
Rahim Esmail/Kentucky defeated Kristofer Ivarsson/Arkansas, 6-0,6-0
Gorn Sterijovski/Clemson defeated Scott Brown/Vanderbilt, 7-5,7-5
Johan Berg/Southern Cal defeated Chris Brown/Duke, 6-2,6-1
James Cameron/Furman defeated Ryan Maarschalk/Western Michigan, 6-4,7-6(6)
Andy Formanczyk/Michigan St defeated Brad Pomeroy/North Carolina, 6-1,7-6(5)
Alex Fish/William & Mary over Lukasz Pluta/Eastern Illinois by default
Brett Ross/Wake Forest defeated Chad Tsuda/Colorado, 7-5,3-6,6-3
Andy Metzler/North Carolina defeated Matt Mayer/Louisville, 6-2,6-3
Maisas Serrano/East Tennessee St defeated Ciaran Foley, 6-4,6-4
Stephen Mitchell/Alabama defeated Drew Hoskins/Texas, 6-4,6-2
Jacek Wolicki/Nebraska defeated Jason Pieters/Georgia Tech, 2-6,6-4,6-3
Karim Alayli/Mississippi defeated Tom Lloyd/Arizona, 7-5,6-4
Ivor Lovrak/Baylor defeated Dipesh Rao/Toledo, 6-1,6-1
Nathan Orie/Memphis defeated Alex Kasarov/Wisonsin, 6-3,7-6(7)
Michael Kwiecien/Winthrop defeated Stefan Tell/Florida, 6-3,6-0
Ikaika Jobe/St. Louis defeated Greg Archer/New Mexico St, 6-0,7-6
Andrew Rogers/Furman defeated Michael Tarkowski/UL-Lafayette, 2-6,6-3,6-4
Mike Murray/Wake Forest over Khaled El Dorry/Texas A&M by default
Pepe Mendoza/TCU defeated Jaime Rodriguez/Wichita St, 4-6,6-4,7-5
Mirco Schwindt/UC-Santa Barbara defeated Rusty Walker/Memphis, 6-1,6-3
Henry Choi/Indiana St defeated Nicolas Lupica/Georgia St, 6-3,7-5
Diego Acuna/Pepperdine defeated Raitis Tukons/Auburn, 6-3,6-2
Geoff Russell/William & Mary defeated Daniel Quiceno/Troy St, 6-2,6-4
Tigran Martirosyan/Loyola Marymount defeated Greg Pollack/Middle Tennessee, 6-1,6-1
Michael Duquette/Virginia defeated Razvan Illie/Tennessee Tech, 6-1,6-1
Daniel Jung/San Diego St defeated Federico Ochoa/East Tennessee St, 6-1,6-0
Zach Dailey/Vanderbilt defeated Audrey Annan/Butler, 7-6(3),6-2
Vince Ng/Ohio St defeated Chip Webb/Florida St, 3-6,7-5,7-6(2)
Jason Smit/Illinois St defeated Patrick Fillnow/Furman, 6-2,6-3
Sean Kelleher/William & Mary defeated Harry Walsh/Louisville, 6-7(3),6-2,6-3
Ryan Heinberg/Duke defeated Andrew Harris/Lipscomb, 6-2,6-3
Eric Robertson/Minnesota defeated Matt Armstrong/Mississippi St, 6-4,4-6,7-6(4)
Ryan Haymond/Texas defeated John Hangstefer/UT-Chattanooga, 4-6,6-4,6-3
Calin Milos/Old Dominion defeated Brandon Gill/Butler, 6-3,6-4
Jorgen Arnessen/San Francisco defeated Daniel Scholten/TCU, 7-6,6-3
Michael Stianiak/Middle Tennessee over CJ Webber/Eastern Illinois by default
Janne Holmia/Florida defeated Bucky Mink/Colorado, 6-3,6-1
Simon Rea/Tennessee defeated Matt Roberts/New Mexico St, 6-3,6-4
Ryler DeHeart/Illinois defeated Bo McWhorter/UNC-Greensboro, 6-2,6-1
Tomasz Bohunicky/Oklahoma St defeated Chris Magnone/Georgia St, 6-3,6-0
Ludovic Walter/Duke defeated Gabe Coren/San Diego St, 6-2,6-1
Chris Mitchell/Michigan St defeated Dustin Overbeck/Lipsomb, 7-6(5),6-1
Pete Stroer/Texas defeated Andy Michael/DePaul, 6-3,6-2
David O'Conner/Indiana St defeated Joao Menano/Geogia Tech, 6-2,6-3
Paul Warkentin/Arizona defeated Zach Malmgren/William & Mary, 6-0,6-4
Justin Gaard/Iowa defeated John Gamble/UT-Chattanooga, 6-1,6-2
Sven Swinnen/Oregon defeated Scott Green/Ohio St, 6-2,6-4
David Bere/Wake Forest defeated Michele Panzeri, 6-0,6-1
Salman Mohammed/Old Dominion defeated Ian Kawas/Marquette, 6-2,6-0
Kirk Jackson/Middle Tennessee defeated Reshard Kellici/Coppin St, 6-1,6-1
Matt Baccarani/Ball St defeated Mark Henderson/Tennessee, 7-5,6-4
Pablo Pires De Almeida/San Francisco defeated Albano Franco/Georgia Tech, 7-5,3-6,6-1
John Boetsch defeated Aleksey Bubis/Arkansas, 2-6,6-3,5-2 retired/injured
Matt Behrmann/Florida defeated Ruben Torres/Southern Cal, 6-3,6-2
Jason Pongsrikul/San Diego defeated Geoff Boyd/North Carolina, 7-6(6),6-4
Adam Narczewski/Winthrop defeated Trevor Short/Middle Tennessee, 6-1,6-2
Tommy Garrison/Oklahoma defeated Jeff Guerry/Furman, 6-4,6-3
Matt Lockin defeated David Anving/Michigan, 4-6,6-3,6-4
Paulo Carvalho/Louisville defeated Lee Walker/Memphis, 6-4,7-6(5)
Roger Gubser/Texas defeated Patrick Suhrbier/UAB, 6-4,2-6,6-4
Mat Cloer/Florida defeated Alex Mabred, 6-0,6-0
Willy Gali/TCU defeated Trevor McLeod/Georgia Tech, 6-2,6-2
Diegao Iglesias/East Tennessee St defeated Boris Kuhraic/Oklahoma St, 6-1,7-6(6)
Steve Timperley/Tulsa defeated Joe Brooks/William & Mary, 6-1,6-4
Patrick Binkowski/Old Dominion defeated Ben Archer-Clowes/New Mexico St, 6-7(10),7-5,6-0
Sebastian Rutka/LSU defeated Matt Laramore, 6-7(5),6-3,6-2
Manuel Lievano/Minnesota defeated Carlo Contente/Wichita St, 6-1,6-3
Luis Aguerrevere/Tennessee Tech defeated John Guerrero/Lamar, 6-2,6-2
Daniel Pinchbeck/North Carolina defeated Mike Placek/UC-Santa Barbara, 6-4,6-1
Trey Johnson/Florida defeated Peter Voelz/Butler, 6-4,6-4
Bart Scott/New Mexico defeated Peter Shults/Duke, 6-2,6-4

MEN'S DOUBLES
Third Round (Qualifying)
Scholten/Sestini, Behrmann/Hahn, DeHeart/Martin, Gubser/Hoskins, Coren/Jung, Ross/Rutka, Nott/Schnugg, Haymond/Jenkin, Berg/Langre, Baccarani/Varga, Hunter/Mink, Kosowski/Scott, Gill/Gill, Ilowski/Tarkowski all moved up to Qualifying
Second Round
Estes/Lievano defeated Duquette/Rizza, 8-5
Scholten/Sestini defeated Foley/Uskokvic, 9-7
Behrmann/Hahn defeated Kader/Malmgren, 8-5
DeHeart/Martin defeated Kutshera/Ontog, 8-1
Gubser/Hoskins defeated Annan/Voelz, 8-3
Coren/Jung defeated Ross/Spice, 9-7
Ross/Rutka defeated Jackson/Rubin, withdrew/injured
Nott/Schnugg defeated Alayli/Chucri, 8-5
Cameron/Fillnow defeated Lloyd/Warkertin, 9-8(4)
Haymond/Jenkin defeated Csanadi/van der Merwe, 8-5
Berg/Langre defeated Iglesias/Salazar, 8-2
Baccarani/Varga defeated Hazley/Nicholson, 8-6
Hunter/Mink defeated Holmia/Johnson, 8-1
Kosowski/Scott defeated Aguerrevere/Fischer, 8-2
Gill/Gill defeated Bucewicz/Orie, 9-7
Ilowski/Tarkowski defeated Gould/McLaren, 9-7
First Round
Estes/Lievano-Minnesota defeated McWhorter/Moran-UNC-Greensboro, 8-2
Mayer/Walsh-Louisville defeated Mello/Mohammed-Old Dominion, 8-4
Duquette/Rizza-Virginia defeated Armstrong/Fomine-Mississippi, 8-3
Scholten/Sestini-TCU defeated Martin/Perna-Tennessee, default/injured
Foley/Uskokvic defeated Kilduff/Narczewski-Winthrop, 8-6
Austin/Contente-Wichita St defeated Cloer/Jurd-Florida St, 8-5
Behrmann/Hahn-Florida defeated Salazar/Stotland_East Tennessee St, 8-6
Monroe/Pinchbeck-North Carolina defeated Gali/Mendoza-TCU, 9-8(7)
Short/Stianiak-Middle Tennessee defeated Guerrero/Paulsen-Lamar, 8-5
McLean/Ng-Ohio St defeated Palencia/Schwindt-UC-Santa Barbara, 8-5
Jobe/Vodicka-St. Louis defeated Rose/Skogman-Iowa, 8-0
Annan/Voelz-Butler over Norman/Overbeck-Lipscomb by default
Binkowski/Milos-Old Dominion defeated Hippee/Kasarov-Wisconsin, 8-6
Archer/Boyd-North Carolina over Bowman/Harris-Lipscomb by default
Coren/Jung-San Diego St defeated Gamble/Levan-UT-Chattanooga, 8-0
Ross/Rutka-LSU defeated Henderson/Simmons-Tennessee, 8-3
Chappell/Illie-Tennessee Tech defeated Bere/Murphy-Wake Forest, 8-6
Nott/Schnugg-Georgia Tech defeated Maarschalk/Pathanjali-Western Michigan, 8-6
Alayli/Chucri-Mississippi defeated Jezek/Kuhraic-Oklahoma St, 8-4
Suhrbier/Zaman-UAB defeated Al Nahhani/Rao-Toledo, 8-6
Lloyd/Warkertin-Arizona over Bernard/Ormaza-Georgia St, withdrew/injured
Cameron/Fillnow-Furman defeated Allen/Pollack-Middle Tennessee, 8-4
Haymond/Jenkin-Texas defeated Dolberg/Tell-Florida, 8-4
Elvik/Lien-San Francisco defeated Pettinari/Smit-Illinois St, 8-5
Csanadi/van der Merwe-Old Dominion defeated Kawas/Vedrickas-Marquette, 8-3
Berg/Langre-Southern Cal defeated Almeida/Kwiecien-San Francisco, 3-2 retired/injured
Murray/Timperley-Tulsa defeated Heinberg/Walter-Duke, default/injured
Hazley/Nicholson-LSU over Archer-Clowes/Roberts-New Mexico St, retired
Anselme/Placek-UC-Santa Barbara defeated Dailey/Tarkoff-Vanderbilt, 8-5
Fisher/Richman-LSU defeated Guerry/Rogers-Furman, 8-4
Holmia/Johnson-Florida defeated Coutini/Green-Ohio St, 8-1
Quiceno/Van Swelm-Troy St defeated Murnighan/Zeder-Illinois, 8-4
Ivarsson/Pacheco-Arkansas defeated Boetsch/Sterijovski-Clemson, 8-3
Kosowski/Scott-New Mexico defeated Brown/Lockin-Vanderbilt, 8-6
Gill/Gill-Butler defeated Ochoa/Serrano-East Tennessee St, 8-2
Brooks/Fish-William & Mary defeated Martin/Menichini-TCU, 8-6
Bucewicz/Orie-Memphis defeated Robertson/Wettengel-Minnesota, 8-2
Gould/McLaren-Baylor defeated Kane/Knizat-UT-Chattanooga, 8-3
Ilowski/Tarkowski-UL-Lafayette over Doerner/Hansen-Pepperdine, withdrew/injured

Back To 2002 ITA All American Page

Monthly Guides to
College Tennis Planning
Available in Kindle & Print

















Mr. Rebates











Want To Play
College Tennis?

Check Out the
Monthly Guides to College Planning




Google




Monthly Guides to
College Tennis Planning
Available in Kindle & Print

















Mr. Rebates











Want To Play
College Tennis?

Check Out the
Monthly Guides to College Planning




Google




Return to:
College And Junior Tennis