ITA COLLEGE TENNIS
NCAA DIVISION II RANKINGS

FINAL 2003-04
Men's Regional Doubles


Northeast
1. Nandakumar/Bhide, Kutztown
2. Vaselovsky/Van Rensburg, Dowling
3. Kalezic/McGrath, Bloomsburg
4. Borelli/Tiongko, Concordia
5. Bogus/Caster, Bloomsburg
Annamalai/Hlubinski, Kutztown
6. Mullins/Yepes, Queens
7. Ungvari/Sanchez, Dowling
Vellek/Miller, Bloomsburg
8. Goldman/Marshall, Assumption
Wingerter/Beman, Kutztown
9. Peliker/Zipp, Bryant
10. Gartner/Banno, Mercy

Mid-Atlantic
1. Flygt/Steckley, Lander
2. Gomes/Wood, No Florida
3. Sist/Ureta, USCS
4. Roth/White, AASU
5. Singh/Taylor FMU
6. Child/Gallegos, CSU
7. Gorin/Yamauti, GCSU
8. Castanheira/Intriago, Lees McRae
9. Ching/Marte, Barton
10. Blount/Hai, ASU

Southeast
1. Custodio/Thompson, Rollins
2. Hipp/Wiring, Barry
3. Niedermeyer/Vujovic, Eckerd
4. Azevedo/Macko, Lynn
5. Groslimond/Umbers, Rollins
6. Lauriston/Ratchford, Presbyterian
7. Morones/Riegraf, Lynn
8. Postrello/Mantilla, Florida Gulf Coast
9. Koprivica/Dixon, Florida Southern
10. Norman/Losavio, Barry

South
1. Radovan Chrz/Mario Vergara, West Florida
2. Eduardo Rincon/Heiko Wunderlich, Valdosta St
3. Paulius Jurkenas/Mario Vergara, West Florida
4. Alejandro Chong/Federico Pintaluba, Ouachita Baptist
5. Linas Johansson/Peter Kurhajec, Lincoln Memorial
6. Alejandro Alvez/Julien Noureux, Delta St
7. Andre Edwall/Emelien Rabin, Ouachita Baptist
8. Christoph Schneider/Norman Weidle, Valdosta St
9. Peter Kreutzfeldt/Phillip Laucht, Valdosta St
10. Guillaume deVerbizier/Jonas Mouly, West Florida
Great Lakes
Not Yet Available

Central
1. Oddone/Tajta, Drury
2. Steenkamp/Ray, ACU
3. Boyce/Smashey, St. Edward's
4. Hitrec/Guerra, Cameron
5. Kiruki/Kaplan, Drury
6. Miller/Dowdell, Drury
7. Dyachenko/Soggard, Incarnate Word
8. Ganem/Jiminez, St. Edward's
9. Broach/Puglia, Abilene Christian
10. Fejzula/Bottini, Drury

North Central
1. Bori/Eori, Southwest Baptist
2. Cipulli/Nortje, Southwest Baptist
3. Johnson/Valdez, Washburn
4. Acebedo/Smith, Northwest Missouri
5. Baumann/Lunak, St. Cloud
6. Panera/Horvat, Northwest Missouri
7. Ramos/Malone, Nebraska-Kearney
8. Mmopi/Nillson, Metro State
9. Gagliardi/Schwartz, CSU-Pueblo
10. Rychlik/Sejati, Colorado School of Mines

West
1. Sameer Chopra/Jeff Wilson, UC-San Diego
2. Jan Krejci/Hong Tae Kim, BYU-Hawaii
3. David Nguyen/Guido Weidenfeld, Cal Poly Pomona
4. Nejad/Swatt, UC-San Diego
5. Ross Barasch/Kyle Trinosky, UC-Davis
6. Patrick Nagle/Andrew Laing, Sonoma State
7. Korneck/Dryer, Hawaii-Hilo
8. Porada/Jeff Rice, BYU-Hawaii
9. Porter/So'onalole, BYU-Hawaii
10. Moritz/Moritz, Hawaii-Hilo
 

Back To NCAA Division II Final 2003-04 Ranking List






Tennis Tickets







The Mental Athlete

See A Review



WOW Earnings




Get Great Adidas Gear at 25% off!








Central Ohio Grand Prix Tennis









Return to:
College And Junior
Tennis Homepage