ITA COLLEGE TENNIS
NCAA DIVISION II RANKINGS

FINAL 2003-04
Women's Regional Doubles


Northeast
1. Bungo/Michaux, Slippery Rock
2. Kulp/Nierderbacht, IUP
3. Pavilionyte/Longmire, Shippensburg
4. Gonzalez/Escobedo, California of PA
5. Nansi/Kloeffer, Kutztown
6. Aderson/Greene, Slippery Rock
7. Miller/Brewer, Millersville
8. Rohrbach/Pachkawde, Kutztown
9. Wyckoff/Bramante, Bloomsburg
10. Spence/Santanello, Bryant

Mid-Atlantic
1. Golopencza/Peaty, Armstrong Atlantic
2. Nieto/Collantes, Clayton
3. Cowper/Nazaruk, Armstrong Atlantic
4. Biktyakova/Kruger, GC&SU
5. Gherghi/Moldovan, Clayton
6. Emmrich/Grage, Armstrong Atlantic
7. Hung/Stopelli, North Florida
8. Davidson/Shchupak, GC&SU
9. Takara/Nakakura, LMC
T10. Berry/Visagie, Columbus State
T10. Lewis/Faulk, Barton

Southeast
1. Barbier/Mastalirova, Lynn
2. Caddick/Gehret, Rollins
3. Garcia/Yaneva, Florida Gulf Coast
4. Lopez/Loebnitz, Barry
5. Trotman/Loebnitz, Barry
6. Palacios/Ilic, Lynn
7. Alconbendas/Mrkic, Florida Southern
8. Kostricova/Yavuz, Lynn
9. McClure/Correa, Eckerd
10. Salatino/Gandarias, Florida Southern

Great Lakes
1. Barbora Jilkova/Laura Schaefer, Ferris State
2. Shalini Chandrahasa/Aijana Otunchieva, Michigan Tech
3. Yuliya Kuznets/Tracy Reece, Lewis
4. Aurelie Deridzard/Jenny Johansson, Northwood
5. Elizabeth Brunsman/Becky Dister, Northern Kentucky
6. Gayal Jones/Grace Wilhoite, Indianapolis
7. Alison Hughes/Lindsay Zimm, Mercyhurst
8. Kristina Bogdanovic/Sue Rossano, Northwood
9. Marie Cameron/Laura Sukup, Grand Valley State
10. Audra Bartelt/Ashley Rees, Southern Indiana

Central
1. Reynolds/Taylor, Abilene Christian
2. Itschert/McKee, Northeastern State
3. Reyes/Holiday, Incarnate Word
4. Ameerali/Ivie, Cameron
5. Beesley/Israel, Abilene Christian
6. Barzilla/Diaz-Guzman, Tarleton State
7. Paris/Palacios, St. Edward's
8. Lee/Miller, Rockhurst
9. Vittitow/Jones, Incarnate Word
10. Mauer/Olivera, St. Edward's
11. Stoica/Sturm, Northeastern State

North Central
1. Lindsay/Tapia, Northwest Missouri
2. Meares/Meares, Metro State
3. Ikeda/Nuccio, Northern Colorado
4. Underwood/Sullivan, Washburn
5. Cartwright/Mihulka, North Dakota
6. Posch/McMunn, Missouri Southern
7. Merrill/Lechner, St. Cloud
8. Hydrik/Sawyer, Mesa State
9. Vaughn/Bettis, CSU-Pueblo
10. Bailey/Newbauer, Winona State

West
1. Adrienn Hegedus/Jing Jing Liu, BYU-Hawaii
2. Judy Weng/Amy Sun, BYU-Hawaii
3. Muller/Mok, UC-Davis
4. Nagy/Espericueta, CSU-Bakersfield
5. Jasmine Dao/Westermann, UC San Diego
6. Michiko Tanaka/Mai Fujii, Hawaii Hilo
7. Lewis/Korinihona, BYU-Hawaii
8. Siddiqui/Bronowickz, UC-San Diego
9. Hangai/Vicquenault, Hawaii Hilo
10. Beauvir/Lum, Hawaii Hilo
 

Back To NCAA Division II Final 2003-04 Ranking List





Tennis Tickets







The Mental Athlete

See A Review



WOW Earnings



Get Great Adidas Gear at 25% off!







Central Ohio Grand Prix Tennis









Return to:
College And Junior
Tennis Homepage