ITA COLLEGE TENNIS
NCAA DIVISION II RANKINGS

FINAL 2003-04
Women's Regional Singles


Northeast
1. Jessie Bungo, Slippery Rock
2. Yvonne Niederbacht, IUP
3. Ilda Hokkanen, Bloomsburg
4. Kerstin Kloeffer, Kutztown
5. Lina Pavilionyte, Shippensburg
6. Caitlin Crawbuck, Georgian Court
7. Devin Crawbuck, Georgian Court
8. Ashely Michaux, Slippery Rock
9. Linda Escobedo Cal of PA
10. Jackie Kulp, IUP
11. Katie Opilo, Millersville
12. Sacha Solomon, Bryant
13. Jennifer Longmire, Shippensburg
14. Kristina Filz, Dowling

Mid-Atlantic
1. Zsofia Golopencza, Armstrong Atlantic
2. Diana Gherghi, Columbus State
3. Luiza Biktyakova, Georgia College
4. Luisa Cowper, Armstrong Atlantic
5. Camila Sagae, North Florida
6. Jackeline Nieto, Clayton College
7. Ana Skafar, Augusta State
8. Natalia Collantes, Clayton College
9. Caroline Grage, Armstrong Atlantic
10. Dziyana Nazaruk, Armstrong Atlantic
11. Raluca Moldovan, Columbus State
12. Suzanne Visagie, Columbus State
13. Liliana Hung, North Florida
14. Anna Shchupak, Georgia College
15. Mariana Melo, USC-S

Southeast
1. Vanessa Caddick, Rollins
2. Linda Mrkic, Florida Southern
3. Natascha Loebnitz, Barry
4. Juliana Garcia, Florida Gulf Coast
5. Dragana Ilic, Lynn
6. Monika Mastalirova, Lynn
7. Marie Barbier, Lynn
8. Greta Trotman, Barry
9. Lindsey Soffes, Rollins
10. Tasi Purcell, Rollins
11. Tricia Gehret, Rollins
12. Andrea Kostricova, Lynn
13. Lidia Gandarias, Florida Southern
14. Lara Alconbendes, Florida Southern
15. Amanda McClure, Eckerd
16. Maria Lopez, Barry

Great Lakes
1. Sue Rossano, Northwood
2. Yuliya Kuznets, Lewis
3. Kristina Bogdanovic, Northwood
4. Aurelie Deridzard, Northwood
5. Barbora Jilkova, Ferris State
6. Molly Basha, Ferris State
7. Aijana Otunchieva, Michigan Tech
8. Monika Malinska, Michigan Tech
9. Elizabeth Brunsman, No Kentucky
10. Grace Wilhoite, Indianapolis
11. Laura Schaefer, Ferris State
12. Alison Hughes, Mercyhurst
13. Nikki Fairchild, Grand Valley State
14. Shalina Chandrahasa, Michigan Tech
15. Leanne McGhee, West Liberty State

Central
1. Colleen Reynolds, Abilene Christian
2. Summer Beasley, Abilene Christian
3. Brittney Holiday, Incarnate Word
4. Holly McKee, Northeastern State
5. Rachel Taylor, Abilene Christian
6. Laura Miller, Rockhurst
7. Alicia Cummings, Tarleton State
8. Zineb Ibnmajdoub, Drury
9. Alycia Palacios, St. Edward's
10. Frida Alregard, Midwestern State
11. Ashley Hawk, Abilene Christian
12. Beritr Itschert, Northeastern State
13. Bruna Oliveira, St. Edwards
14. Rosa Diaz-Guzman, Tarleton State
15. Carolina Vera-Vera, Cameron
16. Simona Stoica, Northeastern State
17. Cilia Mueller, Midwestern State

North Central
1. Jan Ikeda, Northern Colorado
2. Rosa Tapia, Northwest Missouri
3. Rebecca Meares, Metro State
4. Gena Lindsay, Northwest Missouri
5. Jessica Meares, Metro State
6. Meredith Krystofik, Northern Colorado
7. Erin Underwood, Washburn
8. Renee Nuccio, Northern Colorado
9. Sheryl Posch, Missouri Southern
10. Jenny Cartwright, North Dakota
11. Berit Merrill, St. Cloud
12. Vaughn, CSU-Pueblo
13. Michele Bailey, Winona State
14. Helen Brooks, Fort Hays State
15. Emily Hydrick, Mesa State

West
1. Adrienn Hegedus, BYU-Hawaii
2. Jing Jing Liu, BYU-Hawaii
3. Judy Weng, BYU-Hawaii
4. Amy Sun, BYU-Hawaii
5. Anna Lewis, BYU-Hawaii
6. Medini Sharma, Grand Canyon
7. Dorotee Beauvir, Hawaii Hilo
8. Katalin Nagy, CSU Bakersfield
9. Nikita Bhardwaj, Grand Canyon
10. Dehlia Feliz, Cal Poly Pomona
11. Ally Muller, UC-Davis
12. Gurianna Korinihona, BYU-Hawaii
13. Brianna Bailey, Sonoma State
14. Charise Goday, CS Los Angeles
15. Mai Fujii, Hawaii-Hilo
 

Back To NCAA Division II Final 2003-04 Ranking List





Tennis Tickets







The Mental Athlete

See A Review



WOW Earnings



Get Great Adidas Gear at 25% off!






Central Ohio Grand Prix Tennis







On Court, Off Court







Courtside Tennis & Apparel For Racquets, Shoes, and Clothing



Try Gevalia Coffee & get a FREE coffeemaker



Get Your Free
College And Junior
Tennis Email!








Return to:
College And Junior
Tennis Homepage