2004 NCAA DIVISION I CHAMPIONSHIPS
Men's Team Regionals - May 10-11 at Various Campus Sites

Team Drawsheet

Second Round Team Regionals


First Round
Illinois (1) 4, Western Michigan 0
Phil Stolt (I) vs. Ravi Pathanjali (WM), 3-6,6-3,1-0 Did Not Finish
Ryler DeHeart (I) defeated Tommy Dennis (WM), 6-0,6-2
Michael Calkins (I) vs. Jose Orozco (WM), 4-6,6-1,3-2 Did Not Finish
Chris Martin (I) defeated Brady Crosby (WM), 6-4,6-1
GD Jones (I) defeated Justin Kates (WM), 6-2,6-4
Evan Zeder vs. Jeff French (WM), 5-7,4-4 Did Not Finish
Brian Wilson/Phil Stolt (I) vs. Ravishankar Pathanjali/Jose Orozco (WM), 7-3 Did Not Finish
Michael Calkins/Chris Martin (I) def Tommy Dennis/Brady Crosby (WM), 8-3
Ryler DeHeart/GD Jones (I) defeated Jeff French/Dan Grupp (WM), 8-1
Arizona State 4, Louisville 3
Chris Stewart (AS) defeated Matt Mayer (L) 2-6,6-4,6-4
Clint Letcher (AS) defeated Octavian Nicodim (L) 6-0,6-1
Damar Johnson (L) defeated Chris Biro (AS) 6-1,3-6,6-1
Jonathan Kinsella (AS) defeated Jhonny Berrido (L) 4-6,6-4,6-4
Jakob Gustafsson (L) defeated Ryan McBride (AS) 6-2,7-6(4)
Jeremy Clark (L) defeated Daniel Davies (AS) 7-6(4),6-3
Jeremy Clark/Matt Mayer (L) defeated Jonathan Kinsella/Chris Stewart (AS) 9-8(3)
Daniel Davies/Clint Letcher (AS) defeated Jakob Gustafsson/Damar Johnson (L) 9-8(4)
Chris Biro/Ryan McBride (AS) defeated Mark Kennedy/Octavian Nicodim (L) 8-6
Tulane 4, Notre Dame 0
Michael Kogan (T) defeated Luis Haddock (ND), 6-3,6-3
Dmitriy Koch (T) defeated Matthew Scott (ND), 6-2,6-4
Stephen Bass (ND) vs. Ted Angelinos (T), 7-5,2-6,1-0 Did Not Finish
Brent D’Amico (ND) vs. David Goulet (T), 2-6,6-1,4-2 Did Not Finish
Jacobo Hernandez (T) defeated Barry King (ND), 6-4,6-4
Eric Langenkamp (ND) vs. Alberto Sottocorno (T), 7-5,2-4 Did Not Finish
Haddock/Scott (ND) vs. Goulet/Kogan (T), 5-5 Did Not Finish
Angelinos/Koch (T) defeated D’Amico/Langenkamp (ND), 8-3
Hernandez/Sottocorno (T) defeated Paul Hidaka/Ryan Keckley (ND), 8-3
Harvard (16) 4, Quinnipiac 0
David Lingman (H) vs. Mike Racioppo (Q), 6-0,2-3 Did Not Finish
Jonathan Chu (H) defeated Justin Worthy (Q), 6-1,6-1
Mark Riddell (H) vs. Andrew Chan (Q), 6-2,3-1 Did Not Finish
Cliff Nguyen (H) defeated Jonathan Russo (Q), 6-2,6-0
Martin Wetzel (H) defeated Alex Altman (Q), 6-0,6-1
Jack Li (H) vs. Eric Raymundo (Q), 6-1,5-1
J. Chu/B. Chiu (H) vs. Raymundo/Chan (Q), 5-5 Did Not Finish
Lingman/Riddell (H) defeated Racioppo/Russo (Q), 8-1
Wetzel/C. Chiou (H) defeated Salway/Salvatore (Q), 8-2
Georgia (9) 4, Tennessee Tech 0
Bo Hodge (G) defeated Marco Born (TT), 6-4,6-4
Matic Omerzel (G) vs. Luis Aguerrevere (TT), 6-4,3-2 Did Not Finish
Matias Ormaza (G) defeated Razvan Ilie (TT), 6-4,6-0
Strahinja Bobusic (G) defeated Dominik Hecht (TT), 6-4,6-0
Ricardo Gonzalez (G) vs. Will Chappell III (TT), 6-1,1-6, Did Not Finish
Jason Varela (G) vs. Michele Panzeri (TT), 6-2,1-5 Did Not Finish
Hodge/Isner (G) defeated Born/Aguerrevere (TT), 8-3
Bobusic/Ormaza (G) vs. Ilie/Chappell (TT), 3-5 Did Not Finish
Gonzalez/Omerzel (G) defeated Hecht/Lerch (TT), 8-3
Texas 4, Auburn 3
Gabor Zoltan Pelva (A) defeated Antonio Ruiz (T), 6-4,6-2
Jose Zarhi (T) defeated Alex Schweizer (A), 6-3,6-7(6),6-2
Pete Stroer (T) defeated Robbert Lathouwers (A), 7-5,7-5
Jimmy Haney (T) defeated Nick Lane (A), 6-0,6-1
Rodrigo Minozzo (A) defeated Will Clinton (T), 7-5,4-6,6-1
Brett Hunter (A) defeated Hubert Chodkiewicz (T), 2-6,6-4,7-5
Ruiz/Zarhi (T) defeated Lathouwers/Minozzo (A), 8-6
Haney/Stroer (T) defeated Schweizer/Lane (A), 8-4
Zoltan Pelva/Hunter (A) defeated Clinton/Haymond (T), 8-2
Vanderbilt 4, Oregon 0
Chad Harris (V) vs. Sven Swinnen (O) 5-7,4-1 Did Not Finish
Scott Brown (V) vs. Manuel Kost (O) 4-6,2-5 Did Not Finish
Matt Lockin (V) defeated Thomas Bieri (O) 7-5,6-3
Zach Dailey (V) defeated Markus Schiller (O) 6-0,6-1
Lewis Smith (V) vs. Arron Spencer (O) 6-4,4-3 Did Not Finish
Nathan Sachs (V) defeated Chris King (O) 6-1,6-1
Harris/Brown (V) defeated Swinnen/Spencer (O) 8-5
Kost/Schiller (O) defeated Smith/Dailey (V) 8-4
Lockin/Sachs (V) defeated Bieri/King (O) 8-6
Mississippi (8) 4, Binghamton 0
Catalin Gard (M) defeated Dan Hanegby (B) 6-1,6-1
Paul Ciorascu (M) vs. Richemn Mourad (B) 5-7,3-2 Did Not Finish
Claes Lindholm (M) vs. Brian O'Connor (B) 7-5, Did Not Finish
Juan Pablo Di Cesare (M) defeated Steve Spencer (B) 6-1,6-1
Fredrik Aarum (M) vs. Edwin Gerard (B) 6-2,4-0 Did Not Finish
Eric Claesson (M) defeated Juan Garcia (B) 6-0,6-1
Ciorascu/Lindholm (M) defeated Hanegby/Spencer (B) 8-5
Di Cesare/Claesson (M) vs. Mourad/Garcia (B) 5-2 Did Not Finish
Gard/Alayli (M) defeated O'Connor/Gerard (B) 8-1
UCLA (4) 4, Oral Roberts 0
Luben Pampoulov (UCLA) defeated Chris Moore (O), 6-0,6-1
Chris Lam (UCLA) defeated Wessel Kemp (O), 6-0,6-1
Philipp Gruendler (UCLA) defeated Patrick Guilliod (O), 6-0,6-0
Gruendler/Pampoulov (UCLA) defeated Ehrlich/Kemp (O), 8-1
Clemens/Chris Surapol (UCLA) defeated Guilliod/Qayyam (O), 8-0
Pepperdine 4, Fresno State 0
Calle Hansen (P) defeated Stefan Suta (FS) 6-2,6-2
Alexandre Herrera (P) defeated Alex Krohn (FS) 6-2,7-6(1)
Richard Johnson (P) defeated Sergiu Modoc (FS) 6-3,7-5
Kevin Borzenski/Hansen (P) defeated Cech/Krohn (FS) 8-2
Rafidison/Rico (P) defeated Modoc/Sinn (FS) 8-4
Texas A&M 4, Alabama 0
Lester Cook (A&M) defeated Stephen Mitchell (A), 7-6(4),6-3
Ante Matijevic (A&M) defeated Chris Gostek (A), 6-2,6-2
Joseph Jung (A) vs. Mohamed Bakki (A&M), 7-5,1-6,1-0 Did Not Finish
Eric Molnar (A) vs. Khaled El Dorry (A&M), 7-6(2),2-1 Did Not Finish
RJ Murray (A) vs. Brett Joelson (A&M), 5-7,4-4 Did Not Finish
Bryan Wooten (A&M) defeated Mike Green (A), 6-2,6-1
Cook/Matijevic (A&M) defeated Mitchell/Green (A), 8-3
Gostek/Molnar (A) defeated Zack Malmgren/Marvin Rolle (A&M), 8-6
Joelson/Wooten (A&M) defeated Jung/Murray (A), 8-6
Virginia Commonwealth (13) 4, Richmond 0
Pedro Nieto (VCU) vs. David Donn (R), 6-3,5-3 Did Not Finish
Arnaud Le Cloerec (VCU) defeated Derek Schwandt (R), 6-2,6-2
Marton Ott (VCU) vs. Matt Cabana (R), 6-2,4-2 Did Not Finish
Florian Marquardt (VCU) vs. Jeppy Moss (R), 6-2,2-3 Did Not Finish
Sergi Arumi (VCU) defeated Matt Stillwagon (R), 6-0,6-0
Francesc Lleal (VCU) defeated Eric Hage (R), 6-1,6-0
Arnaud Le Cloerec/Florian Marquardt (VCU) vs Matt Cabana/Derek Schwandt (R), 6-6 Did Not Finish
Pedro Nieto/Marton Ott (VCU) defeated Jeppy Moss/David Donn (R), 8-3
Sergi Arumi/Francesc Lleal (VCU) defeated Matt Stillwagon/Ryan Goldsmith (R), 8-4
Kentucky (12) 4, Butler 0
Jesse Witten (K) vs. Kevin Gill (B), 6-2, 6-7(5),1-0 Did Not Finish
Evan Austin (K) defeated Brandon Gill (B), 6-3,6-3
Tigran Martirosyan (K) defeated James Low (B), 6-2,6-1
Nate Emge (K) defeated Andy Bartish (B), 6-2,6-0
Rahim Esmail (K) vs. Mike Weaver (B), 5-0 Did Not Finish
Alex Hume (K) vs. Evan West (B), 4-1 Did Not Finish
Esmail/Witten (K) defeated Gill/Gill (B), 8-6
Bartish/Low (B) defeated Austin/Hume (K), 8-5
Emge/Martirosyan (K) defeated Bordow/Weaver (B), 8-3
TCU 4, East Tennessee State 1
Alejandro Salazar (ETS) defeated Alex Menichini (TCU), 6-0,6-3
Hector Almada (TCU) vs. Oscar Posada (ETS), 6-2,5-2 Did Not Finish
Fabrizio Sestini (TCU) defeated Diego Iglesias (ETS), 6-2,6-2
Jacopo Tezza (TCU) defeated Fernando Fiuri (ETS), 6-1,6-1
Rafael Abreu (TCU) defeated Moises Serrano (ETS), 6-3,6-3
Jacob Martin (TCU) vs. Felix Insauralde (ETS), 0-6,6-3,3-2
Abreu/Sestini (TCU) defeated Salazar/Posada (ETS), 9-8(5)
Almada/Tezza (TCU) defeated Iglesias/Serrano (ETS), 8-2
Fiuri/Insaurralde (ETS) defeated Martin/Menichini (TCU), 8-5
Clemson 4, Minnesota 0
Goran Sterijovski (C) defeated Aleksey Zharinov (M), 6-4,6-2
John Boetsch (C) defeated Clay Estes (M), 6-4,6-2
Ryan Young (C) defeated Brian Lipinski (M), 6-1,2-6,6-0
Jarmaine Jenkins/Nathan Thompson (C) defeated Chris Wettengel/Andres Osorio, 8-1
John Boetsch/Damiisa Robinson (C) defeated Clay Estes/Aleksey Zharinov, 8-4
Duke (5) 4, Winthrop 0
Ludovic Walter (D) defeated Michal Kweicien (W), 6-1,6-3
Peter Rodrigues (D) defeated Adam Narczewski (W), 6-0,6-1
Christopher Brown (D) defeated Thiago Barbosa (W), 6-4,7-5
Phillip King/Jonathan Stokke (D) defeated Clayton Almeida/Michal Kweicien (W), 8-5
Stephen Amritraj/Jason Zimmermann (D) defeated Adam Narczewski/Gustavo Zanette, 8-3
Southern California 4, Montana State 0
Adriano Biasella (SC) vs. Federico Ueltschi (MS), 6-2,5-5 Did Not Finish
Jamil Al-Agba (SC) vs. Marek Gebicki (MS), 6-4,1-2 Did Not Finish
Johan Berg (SC) defeated Tejeshwara Chigateri (MS), 6-1,6-3
Daniel Langre (SC) vs. Braden Olson (MS), 6-4,2-1 Did Not Finish
Ruben Torres (SC) defeated Adam Stutts (MS), 6-1,6-2
Drew Hoskins (SC) defeated Jake Berriochoa (MS), 6-0,6-1
Biasella/Berg (SC) defeated Gebicki/Olson (MS), 8-5
Hoskins/Langre (SC) vs. Chigateri/Ueltschi (MS), 5-2 Did Not Finish
Collins/Torres (SC) defeated Berriochoa/Stutts (MS), 8-1
California 4, San Diego 3
Wayne Wong (C) defeated Pierrick Ysern (SD), 6-4,6-4
Balazs Veress (C) defeated Robbie Blair (SD), 1-6,6-2,6-2
Nic Beuque (SD) defeated Jason Pongsrikul (SD), 7-6,6-3
Patrick Briaud (C) defeated Tyler Browne (C), 7-6,6-3
Jake Leivant (C) defeated Mirza Koristovic (SD), 6-4,3-6,6-2
Jeff Das (SD) defeated Kuni Minato (C), 6-4,6-1
Briaud/Veress (C) defeated Pongsrikul/Beuque (SD), 8-2
Blair/Koristovic (SD) defeated Browne/Sebescen (C), 9-7
Ysern/Oscar Plotnik (SD) defeated Minato/John Pettit (C), 8-4
Arkansas 4, Oklahoma State 3
Mark Van Elden (OS) defeated Nathan Price, 6-3,6-2
Adrians Zguns (A) defeated Yevgen Bondarchuk, 7-6(5),6-4
Rohan Gajjar (A) defeated Tomas Bohunicky, 6-3,7-6(4)
Boris Kuharic (OS) defeated Matt Simpson, 6-4,7-6(3)
Matt Roberts (A) defeated Daniel Byrnes, 3-6,6-3,6-1v Imraan Ismail (A) defeated Juan Felipe Diaz, 4-6,6-1, retired
Nathan Price/Matt Simpson (A) vs. Mark Van Elden/Tomas Bohunicky, 7-6 Did Not Finish
Yevgen Bondarchuk/Boris Kuharic (OS) defeated Matt Roberts/Imraan Ismail, 8-5
Daniel Byrnes/Juan Felipe Diaz (OS) defeated Adrians Zguns/Rohan Gajjar, 8-0
Tennessee (15) 4, Wichita State 1
Simon Rea (T) defeated Carlo Contente (WS), 6-1,6-2
Ockie Oosthuizen (T) vs. Goran Vujaklija (WS), 7-5,2-0 Did Not Finish
Kiril Tcherveniachki (T) defeated Marko Despot (WS), 6-3,6-0
Gabriel Loredo (WS) defeated Damien Spizzo (T), 6-4,6-2
Boris Gubic (WS) vs. No. 116 Wade Orr (T), 6-4,3-3 Did Not Finish
Ben Rogers (T) defeated Juan Escalante (WS), 6-3,6-1
Rea/Spizzo (T) vs. Escalante/Loredo (WS), 7-5 Did Not Finish
Oosthuizen/Rogers (T) defeated Gubic/Vujaklija (WS), 8-4
Dietrich/Orr (T) defeated Contente/Despot (WS), 8-4
Stanford (10) 4, Pacific 0
Sam Warburg (S) defeated Lennart Maack (P), 6-3,6-2
KC Corkery (S) defeated Arnar Sigurdsson (P), 6-1,6-1
Phil Sheng (S) vs. Michael Duong (P), 6-2,4-4 Did Not Finish
Jame Pade (S) vs. Vladimir Zdravkovic (P), 6-4,4-4 Did Not Finish
Carter Morris (S) defeated Niclas Otte (P), 6-1,6-2
Chris Rasmussen (S) vs. Tyler Black (P), 6-3,5-4 Did Not Finish
Carter Morris/Sam Warburg (S) defeated Lennart Maack/Niclas Otte, 8-2
KC Corkery/Phil Sheng (S) defeated Michael Duong/Vladimir Zdravkovic, 8-3
James Pade/James Wan (S) vs. Tyler Black/Arnar Sigurdsson, 5-5 Did Not Finish
Washington 4, New Mexico 0
Alex Vlaski (W) vs. Divan Coetzee (NM), 6-2,2-6,3-3 Did Not Finish
Alex Slovic (W) defeated David Kowalski (NM), 6-3,7-6(4) Did Not Finish
Daniel Chu (W) vs. Ryan Stotland (NM), 6-7(5),6-4,1-1 Did Not Finish
Christoph Palmanshofer (W) defeated Henry Gers (NM), 7-6(1),6-4
Peter Scharler (W) defeated Hiroud Akhavan (NM), 6-1,6-1
Chris Floyd (W) vs. Jasmin Hodzic (NM), 6-1,4-6,3-5 Did Not Finish
Vlaski/Chu (W) defeated Stotland/Kowalski (NM), 8-6
Slovic/Weiss (W) defeated Coetzee/Akhavan (NM), 8-2
Palmanshofer/Scharler (W) defeated Hodzic/Gers (NM), 4-5 Did Not Finish
Arizona 4, Florida State 3
Roger Matalonga (A) defeated Mat Cloer (FS) 6-4,5-7,6-4
Jonathas Sucupira defeated Whi Kim (A), 7-5,3-6,6-1
Chris Westerhof (FS) defeated Colin O'Grady (A), 6-1,3-6,7-5
Jeff Groslimond (FS) defeated Daniel Andrus (A), 6-4,6-4
Tom Lloyd (A) defeated Chip Webb (FS), 7-5,6-4
Paul Warkentin (A) defeated Jarrod Owen (FS), 6-2,7-6(3)
Roger Matalonga/Colin O'Grady (A) defeated Chris Westerhof/Jeff Groslimond (FS), 8-4
Daniel Andrus/Whi Kim (A) defeated Mat Cloer/Jarrod Owen (FS), 8-5
Chip Webb/Joe Bassett (FS) defeated Tom Lloyd/Paul Warkentin (A), 8-5
Florida (7) 4, Central Florida 0
Hamid Mirzadeh (F) defeated Catalin Bradu (CF), 6-4,6-2
Chris Brandi (F) defeated Joel Allen (CF), 6-3,6-2
Ryan Sherry (F) defeated Paul Ramy (CF), 6-0,6-0
Hamid Mirzadeh/Chris Brandi (F) defeated Catalin Bradu/Antonio Sierra (CF), 8-1
Stefan Tell/Jordan Dolberg (F) defeated Gabriel Strangberg/Rhett Rosen (CF), 8-4
Baylor (3) 4, Manhattan 0
Matija Zgaga (B) defeated David Alvarado (M) 6-0,6-2
Reiner Neurohr (B) defeated Nicholas Gravagna (M) 6-1,6-2
Ivor Lovrak (B) defeated Alon Cohen (M) 6-1,6-3
Becker/Marin (B) defeated A. Cohen/Klim Fedosienko (M) 8-2
Lovrak/Neurohr (B) defeated Diego Alvarado/Gravagna (M) 8-2
SMU 4, Georgia Tech 0
Scott Schnugg (GT) vs. Johan Brunstrom(SMU), 6-3,3-4 Did Not Finish
Jose Luis Muguruza (GT) vs. Henrik Soderburg (SMU), 3-6,6-2, 1-0 Did Not Finish
West Nott (GT) vs. Gwinyai Chingoka, (SMU), 3-6,5-5 Did Not Finish
Lukasz Senczyszyn (SMU) defeated Joao Menano (GT), 6-2,6-4
Alex Skrypko (SMU) defeated Zachary Rath (GT), 6-1,6-0
Peter Oredsson (SMU) defeated Marko Rajevac (GT), 6-3,6-2
Brunstrom/Soderberg (SMU) defeated Muguruza/Schnugg (GT), 9-7
Chingoka/McNaughton (SMU) defeated Rajevac/Nott (GT), 9-8(4)
Trevor McLeod/Menano (GT) vs. Oredsson/Murgier (SMU), 8-7, DNF
Rice 4, Southern Alabama 2
Robert Searle (R) vs. Franticek Babej (SA), 6-2,3-6,4-5 Did Not Finish
William Barker (R) defeated Clinton Jacobs (SA), 6-4,7-5
Richard Barker (R) defeated Pavel Mazaev (SA), 7-5,6-3
David Kepka (SA) defeated Konstantin Haerle (R), 7-6(3),2-0
Evan Fowler (SA) defeated Vuk Rajevac (R), 6-3,6-2
Ben Harknett (R) defeated Jorgen Vestli (SA), 6-4,6-1
Richard Barker/William Barker (R) defeated Franticek Babej/David Kepka (SA), 8-3
Konstantin Haerle/Vuk Rajevac (R) defeated Clinton Jacobs/Evan Fowler (SA), 8-6
Robert Searle/Ben Harknett (R) vs. Pavel Mazaev/Jorgen Vestli (SA), 3-5 Did Not Finish
Southern 4, LSU (14) 0
Ken Skupski (LSU) defeated David Ensignia (S), 6-1,6-2
Jason Hazley (LSU) defeated Alejandro Galindo (S), 6-1,6-0
Bryan Fisher (LSU) vs. Alex Hidalgo (S), 6-2,4-2 Did Not Finish Sebastian Rutka (LSU) defeated Christopher Williams (S), 6-1,6-1
Peter Richman (LSU) vs. Michael Date (S), 6-3,3-1 Did Not Finish
Cory Ross (LSU) vs. Gregory Pipkins (SU), 6-1,3-4 Did Not Finish
Jason Hazley/Bryan Fisher (LSU) defeated David Ensignia/Alex Hidalgo (S), 8-1
Cory Ross/Sebastian Rutka (LSU) defeated Gregory Pipkins/Paul DeRousselle (S), 8-2
Ken Skupski/Peter Richman (LSU) vs. Michael Date/Christopher Williams (S), 7-2 Did Not Finish
North Carolina (11) 4, South Carolina State 0
Nick Monroe (NC) defeated Dragan Bisercic (SCS), 6-1,6-1
Andy Metzler (NC) defeated Jiri Vasicek (SCS), 6-2,6-1
Slavko Radman (SCS) led Derek Porter (NC), 6-1,4-3 Did Not Finish
Raian Luchici (NC) defeated Andrew Mawire (SCS), 6-3,6-1
Rodrigo Lama (SCS) led Brad Pomeroy (NC), 6-4,3-1 Did Not Finish
Geoff Boyd (NC) led Tom Downs (SCS), 6-2,3-2 Did Not Finish
Monroe/Boyd (NC) defeated Vasicek/Radman (SCS), 8-3
Metzler/Pomeroy (NC) defeated Lama/Mawire (SCS), 8-4
Jonathan Janda/Luchici (NC) led Bisercic/Downs (SCS), 6-5 Did Not Finish
Ohio State 4, South Carolina 0
Jeremy Wurtzman (OS) defeated Marcus Westman (SC), 6-4,6-2
Tom Eklund (SC) vs. Joey Atas (OS), 7-6(3),1-1 Did Not Finish
Chris Klingemann (OS) vs. Carl Wermee (SC), 7-6(5), Did Not Finish
Devin Mullings (OS) defeated Geraldo Knorr (SC), 6-3,6-1
Ross Wilson (OS) vs. Ben Atkinson, 5-7,6-0,2-0 Did Not Finish
Dennis Mertens (OS) defeated Pedro Rodrigues (SC), 6-1,6-4
Joey Atas/Jeremy Wurtzman (OS) defeated Geraldo Knorr/Pedro Rodrigues (SC), 8-4
Scott Green/Ross Wilson (OS) defeated Tom Eklund/Marcus Westman (SC), 8-5
Ben Atkinson/Carl Wermee (SC) vs. Brenton Contini/Dennis Mertens (OS), 6-6, Did Not Finish
Mississippi State 4, Wake Forest 2
Romain Ambert (MS) defeated Derrick Spice (WF) 6-0,7-5
José-Carlos Pinto (MS) defeated Todd Paul (WF) 6-4,7-6
Brett Ross (WF) defeated Max Fomine (MS) 6-2,6-3
Florent Girod (MS) defeated Andrew Hamar (WF) 2-6,6-2,6-2
Arnaud Roussel (MS) defeated Andrew Simpson (WF) 6-4,7-6
Ross/Spice (WF) defeated Carvalho/Girod (MS) 8-5
Paul/Simpson (WF) defeated Provenzano/Roussel (MS) 8-5
Virginia 4, American 0
Doug Stewart (V) defeated Tushar Garg (A), 6-2,6-2
Rylan Rizza (V) defeated Jonah Fliegelman (A), 6-3,6-1
Nick Meythaler (V) vs. Ruben Rivero (A), 6-1,6-3
Meythaler/Rizza (V) defeated Garg/Kulscar (A), 8-5
Cohen/Stewart (V) defeated Tarralle/Vazquez (A), 8-1

 

Back To 2004 NCAA I Championship Directory





















Central Ohio Grand Prix Tennis



















On Court, Off Court



















Courtside Tennis & Apparel For Racquets, Shoes, and Clothing



















Check Out TennisFax.com















































Return to:
College And Junior
Tennis Homepage